Jump to content
Българският форум за музиканти

Какви струни да купя?


MoDz

Recommended Posts

Здравейте. На брат ми, който е в 6-ти клас, са му подарили някаква стара акустична китара Кремона. Проблемът е, че докато се опитвах да я настроя, скъсах едната струна, която и без това си беше пред умиране. И сега трябва да й купя нови струни. Тъй като не разбирам, моля да ми дадете съвет какви да взема до 20-30 лева и от кой магазин в София. Оригиналните струни са метални, ако има значение.

 

PS: 12-ти, 13-ти и 14-ти праг на първа струна изкарват един и същ тон (този, който трябва да се чува от 14-ти). Ако с новите струни не се оправи, може би трябва да изпиля малко 14-ти праг?

Редактирано от MoDz
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

със сигурност няма да се оправи с новите струни просто самите китари не стават за нищо и във който и да е магазин да отидеш кажи че искаш струни за акустична китара ще ти дадат около 12лв са

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Със сигурност ще се наложи да изпилиш прагчетата и дори ако имаш късмет може да се сдобиеш с струни и за по малко от 12 лева.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В http://mmg-music.com в квартал Банкя се намира магазина там може да намериш струни за 8 лв. и брат ти като е 6 клас земи му по тънки струни да му е по лесно за натискане и изпили праговете ега земе се оправи. Надявам се да съм бил полезен. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря.

Не разбрах, пластмасови или метални (като оригиналните) струни да взема? Като цяло не ме интересува дали са 8 или 20 лева, въпросът е да не се скъсат след месец. Как така да му взема по-тънки струни? По този начин диапазонът на китарата няма ли да се измести нагоре?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Струните на таз китара са найлонки ... Не се бъркай заради оплетката на 4-та, 5-та и 6-та , сърцевината е найлон. Ако вземеш метални брат ти ще си има хубав монголски лък с 6 тетива!

 

П.П. Сега видях, че казваш, че всички са метални, което ме озадъчава. Ако е така, някой вече е преебал китарата! Или са му подарили някаква неизвестна за мен уестърн Кремона.

 

Я дай снимка на китарата!

Редактирано от Георги Тотев
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Китарата е на 400 километра от мен в момента, а брат ми няма хубава камера, че да я снима. Ще се прибирам след 2 седмици, затова реших да купя струни от София.

Аз говоря, че първите 3 струни са метални. Това за оплетката на последните 3 струни го знам, но не ми дойде на акъла все пак да проверя дали са чисто метални. Сигурно не са.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи някой вече може да е окепазил китарата като и е сложил метални струни ....

 

Как изглежда бриджа (магарето) на китарата?

Редактирано от Георги Тотев
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Масово на Кремоните са слагани метални струни едно време...къде от незнание, къде щото е нямало какви други...вкъщи имаме такава /ест прецакана/, познавам поне още 2-3ма с такива...

Редактирано от Yves
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еи таз тема намерих http://forum.muzikan...__fromsearch__1 . Тука си става въпрос за Кремона за метални струни. Ако няма нищо общо с на брат ти значи купувай найлонови струни и кажи на брат ти да махне металните, макар, че според мене вече връщане назад няма! Ако я няма металнта част на гъза на китарата, а струните минават само през дърената преди резонаторния отвор, и ако ключовете са пластмасови, там където се навива струната със сигурност е за найлонки.

Редактирано от Георги Тотев
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чак сега разбрах защо ме питате за бриджа и че найлоновите струни нямат топчета :slap: . Китарата е оригинално за метални. Намерих и магазин в интернет, където има такива (както и найлонови струни с топчета). Благодаря за помощта!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Взимай му тогава 9-42, или 10-47 метални за акустична китара и си готов :hooray:

 

П.П. Само един съвет. Като сменяте струните го правете една по една!

Редактирано от Георги Тотев
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разликата е в покритието. Мисля, че може да си преведеш сам какво са сложили.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.