Jump to content
Българският форум за музиканти

Промяна на фабрична настройка на тремоло Фендер


HAZE

Recommended Posts

Май няма да се разминеш само с настройка на тремоло - на мен ми се наложи да регулирам тръс рода, щото 10ките опъват повече грифа, да опъна пружините на тремолото - между дървото и края на тремолото трябва да има към 3-4мм и да регулирам височината им.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре де, имам въпрос - нормално ли е китара от хубаво дърво и качествено изработена да даде ОСЕЗАЕМО изкривяване на грифа? Става дума точно за подобни манипулации със струни - слагане на по-дебели, и съответно ненастройване на тремолото и тръст род-а.

А иначе според мен е важно и как усещаш струните под пръстите си. Иде реч за твърдост(опънатост).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дървото си е дърво, не е въпрос на качество, а на механични свойства.

 

На моят страт като му сложих 10-ки се наложи да регулирам тръсрода и то съвсем малко, иначе тремолото е с толкова твърди пружини, че въобще не се мръдна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре де, имам въпрос - нормално ли е китара от хубаво дърво и качествено изработена да даде ОСЕЗАЕМО изкривяване на грифа? Става дума точно за подобни манипулации със струни - слагане на по-дебели, и съответно ненастройване на тремолото и тръст род-а.

съвсем нормално е. За това е тръс рода - поема огромната част от натоварването и по-скоро той се огъва като го напънеш повече и затова се изметва целия гриф

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 weeks later...

Искам да пробвам с 10 -ки обаче китарата ми е с флойд . В някакъв дроп ли трябва да бъде за да си звучи в "МИ" , за да не се размества позицията на флойда . А не знам как става . :) HELP ME !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

разликата между 9ки и 10ки според мен не е голяма и няма нужда да си барате Тръс род'а колеги щот по-евтините китари почват да праят проблеми с грифа след известно въртяне...не смятам че има нужда от някви настройки.Е виж ся, можеш 1во да видиш дали има нужда от регулация на висо4ината на струните към грифа ако преди това си ги бил смъкнал оптимално и сега ти бръжди. А другото е като ги смениш да настроиш така наречения БРИДЖ с тунер, тоест растоянието между 12то прагче и бридж'а което пак става от болт'4етата на бридж'а :)

Аз преди имах Скуайер и не съм настройвал тръс рода и с 9ки и с 10ки си беше верен. Е ся ако сложиш 13ки като мен,мно ясно че тря да бараш род'а ама кат гледам до такъв размер нямаш намерение скоро да стигаш... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.