Jump to content
Българският форум за музиканти

Mix: Китари и оркестър?


Recommended Posts

Приятели,

 

от известно време се мъча да смеся що годе културно китари :ph34r: и оркестрални напъни :violin: (че и хор даже). Целта ми е да постигна нещо в стил Тherion или подобни ...сещате се.

 

Винаги става ужасно: едното замазва другото или с две думи - не мога да отлича отделните инструменти един от друг.

 

Та ще ми са полезни съвети или четмо по въпроса и ви моля за помощ.

 

Как да направя така, че отделните инструменти да звучат отчетливо и ясно; как да ползвам разните ревъби и хоръси та да придам "обем" на микса?

 

 

Марси за споделения опит :ph34r:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това колега е много тънка и финна работа,

едва ли тука някой има много опит с това :greenangel:

 

Но определено ти трябват хубави колони първо за да чуеш

кво наистина става :happy:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Ми мерси все пак.

Продължавам с опитите...след 10 години може и да излезе нещо ;)

Редактирано от alexthegreat
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не се оливай с гейна на китарите, и се стреми към по натурален звук. Мега напомпан кривоч не върви с оркестрация. Търси мястото на всеки инструмент в спектъра, да се чува но не и да доминира, внимавай много с честотите под 500 Хз, режи вместо да усилваш...

 

Слушай Adagio - From My Sleep... To Someone Else

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Т'ва хем е вярно хем не е.

Dimmu Borgir - Perfection or Vanity е добър пример, за масивни китари с много драйв.

Всичко е въпрос на оркестрация. За съжаление не се учи за един ден и малко трудно става само на проба/грешка.

Потърси литература по въпроса.

Тук http://www.petethomas.co.uk/composition.html има няколко нелоши трика и "въведения" по въпросите на оркестрацията.

Книгата на Алан Белкин също дава добри хинтове. Alan Belkin книгата Artistic Orchestration и е свободна за сваляне.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, то това е въпрос на вкус, мен бургията ми звучи все едно си пуснал едновременно 3 различни песни и съвсем откровенно не ми харесва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип може, но точно това произведение е доста добре направено.

 

За резня аз се занимавах повече навремето като че ли. Ей отдолу един пример от много много отдавна (фрутилуупс имаше само един едишън тогава ;) ), в който са използвани само дифолт семплите на фрути (щото немаше други) и неква резня. Качеството е безобразно, но на тапи за 20 кинта с квито почнах тогава толкоз.

Пример

Иде да рече, че важното е творчество да става...като Лондонската филхармония трудно се докарва без Лондонската филхармония...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.