Jump to content
Българският форум за музиканти

прости мелодии за хармоника - централна скала 4-7


Recommended Posts

Здравейте, искам да питам, дали някой от вас, който свири на хармоника, може да сподели с мен лесни мелодии, които се свирят на централната скала - дупки 4-7 най-вече- например като О Сузана и тн. Нямам предвид нещо сложно, колкото да се свири за кеф повече; ако имате партитура още по-добре:)„„Може да ме потърсите тук или във Фейсбук. Хубав уикенд на всички!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Намерих разни "писания" на този сайт- http://www.harptabs.com/song.php?ID=926, но без да се знаят нотите, а и мелодиите, прилича на морзовата азбука:) Пък и не знам как се определят нивата - beginner, intermediate и други. Ето аз споделих с вас какво съм намерил, да видим вие какво знаете. Успешна седмица и свирене.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най просто да кажем:

-1 значи вдишаш в 1ва дупка и така нататък

1 значи духаш в 1ва дупка и т.н.

 

За песни като О сузана и тем подобни кънтри американски ти трябва според мен Тремоло хармоника. Тя е по-трудна за свирене, особеното при нея е, че има 2 реда и вади доста по-различен звук, като обхваща повече октави от малката блус хармоника.

 

Аз лично предпочитам блус хармониката, като свиря само БЛУС. Просто е неадекватно да се свирят разни рок песни, писани за китара...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

зависи, някои песни добре се докарват- например pink floyd , да кажем. верно е, че е малко трудно, но когато има няколко draw ноти една след друга - примерно 5 и 6 една след друга- тогава се иска според мен майсторство; но пък аз още съм в началото и карам по Barker учебника и каквото намеря друго в нета.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е диатонична хиперниска хармоника например:

 

http://dl.dropbox.com/u/5452421/Toccata%20and%20Fugue%20in%20D%20minor%2C%20BWV%20565%2C%201.%20Toccata.mp3

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.