Jump to content
Българският форум за музиканти

Yamaha Ex-5


Recommended Posts

Здравейте!!!

 

Айде сега да видим сред многообразието от инструменти които всички ние ползваме(най-вече с пластмасова опаковка и вградени говорителчета) какво ви е мнението и впечатлението от YAMAHA EX-5!!!

Има ли някой от вас който да разполага с този инструмент или някога да е свирил на него...???

Инструментът е модел от края на 90-те години и е известен още с името "Синята машина" заради цвета на корпусът му!!!

Очаквам включване от всички вас... :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ха,надали всички разбираме от машини с говорителчета :metalist: Аз поне не съм от тия :metalist: Колкото до ЕХ5 зная доста неща но не съм имал шанса да свиря.И най-важното ТОЗИ ИНСТРУМЕНТ НЕ СЕ НАРИЧА "Синята машина",а един друг модел от това време-Yamaha CS1X

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един приятел имаше такава машинка - беше си я домъкнал от някаде. Нямам трайни впечатления, просто защото само дръннах на нея, но клавирист средно ниво го устройва идеално според мен :metalist: . Сподели своите впечатления makermusic .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте!!!

Значи Миро, не те познавам лично извинявай че ти говоря на ТИ но виждам че маниерът във форума е такъв...

И друг път съм виждал да пишеш че YAMAHA CS-1 X се нарича синята машина...

Извини ме но според мен грешиш!!!

Ето чети тук по-долу!!!

 

I bought my Ex5 also known as The Blue Machine on Ebay about 3 weeks ago.

I currently own a Korg Triton classic,a Emu Proteus 2000 with 4 ROM cards and have played hundreds of other keyboards.The Blue Machine EX5 is without a doubt the BEST sounding keyboard I've played period.I'm not talking about sequencing or sampling or timing ect..ect..I'm talking bread and butter sounds.Great Grand piano,wurli,rock organ,big fat synth sounds.I play in a small classic rock band and for me,it makes Deep Purple come alive again!!The sounds are so good I'm selling my Proteus 2000 with 4 ROM cards,,composer..vintage..ZR..Protozoa123,,Any takers???

 

А и във повечето статии които съм чел, включително и тази в Техника и Звук както се казваше тогавашното приложение на списание Ритъм от 1998-99 година синята машина е точно EX-5!!!

Но не това сега е най-важното!!!

Мнения и впечатления има толкова много че не знам дали ще мога да ги опиша всичките...

Част от тях ги е написал и човекът на когото принадлежи горният текст...

Сега ще ви дам следният линк...

Ето го:

 

http://www.ex5tech.com

 

Хората си имат цял фен сайт на този инструмент!!! :metalist:

И така...

За пръв път имах възможност да се докосна до въпросната красавица през 2000 година...

Две години по-рано си бях купил чисто нова YAMAHA PSR-630 и много и се кефех на звука съобразно цената и!!!

И когато чух EX-5...

Уууооауууу... :metalist:

Първи звук...

YAMAHA THE GRAND...

Няма такова пиано...

Същото се случи и със електронните пиана, щрайха, хамънд органите и духовите инструменти!!!

Клавиатурата е страхотна!!!

Наистина синт от световна класа!!!

Сикуенсърат също е добър...

Единственото слабо място според мен е семплерът...

Най-вече когато се използва функцията ресемплиране...

Тогава качеството на звука може да падне и до 8 бита!!!

Но по мое мнение няма да ви се налага да семплирате кой знае какво... :headbang:

Вътре си има всичко и е почти готово за употреба...

С въвеждането на някои индивидуални корекции имате наистина вдъхновяващ и спираш дъха звук!!!

Комбинацията от четирите типа синтез всеки в индивидуален лейар е размазваща!!!

Ами май това е засега!!!

Ако някой го интересува още нещо да поразгледа горепосоченият от мен линк или да пише...

Който може да сподели мнения или опит и впечатления също да заповяда!!!

Чао засега от мен!!! Късмет и да не ви се хлъзгат пръстите по клавишите ви желая!!!

:headbang:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пак не съм съгласен за тая синя машина ,но както и да е.Да,това е страхотен инструмент.Не мога да разбера само защо споредн NO soul клавира е за средна ръка пианисти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пак не съм съгласен за тая синя машина ,но както и да е.Да,това е страхотен инструмент.Не мога да разбера само защо споредн NO soul клавира е за средна ръка пианисти.

Не исках да кажа че е среден клас - дори напротив, просто на един средна порода клавирист ще му свърши и талант и умения преди да му свършат възможностите. Иначе машинката кърти мивки :headbang: . В никакъв случай не е среден клас!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте отново!!!

Радвам се че взехте участие в представената от мен тема!!!

Ами Миро за Синята машина така пише в статиите които съм чел за нея...

Не съм си измислял нали видя и човека дето си я е взел и той така пише...

Дай нещо да прочета за CS1X дето е обяснено как и защо се нарича така...

Явно има някакво объркване ама не мога да разбера от чия страна е то...

От потребителска ли що ли... :think:

Не ми се вярва YAMAHA да дадат едно и също прозвище на два различни по структура и предназначение свои продукта!!!

Има тука нещо ама... <_<

CS1X е повече Dance и Techno ориентиран инструмент...

Докато EX-5 според мен е всемогъщ... :dance:

Както и да е де...

Миро ако имаш някоя статийка или нещо такова пращай и аз да се поограмотя... :D

Иначе ти благодаря че споделяш мнението ми че инструмента наистина е невероятен въпреки че е вече на възраст от 6-7 години...

И аз не мога да си обясня за мнението на No Soul...

No Soul обясни защо мислиш така и какви са конкретните ти впечатления...

Забелязал съм че всеки човек търси нещо конкретно и строго индивидуално в съответният инструмент така че няма лошо за мнението ти но обясни защо мислиш така...

Относно цената...

E-BAY 450 до 600 долара в зависимост от състоянието на инструмента...

В Европа между 400 и 650 евро пак зависеща от състоянието...

Тук в нашата мила татковина...

...неизвестно...

Не познавам някой които да притежава този инструмент(а те не са много хората) и да е навит да го продава...

Ако има някой който продава този инструмент да се обажда!!! :D

Познавам много хора които са навити да го купят и аз съм първи на опашката!!! :metalist:

Друго май засега няма...

Айде ще приключвам че ме чака участие довечера на еди BEERFEST тука... :metalist:

Трябва да се подготвям и концентрирам... :cheers:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз не мога да си обясня за мнението на No Soul...

No Soul обясни защо мислиш така и какви са конкретните ти впечатления...

Кое да си обясниш? Скоро ще кача едно видео как батко ни Ръфълс(Джордан Рудес :metalist:<_< ) разправя с какво бачка човека(само да разбера как да правя рип-ове). За мен с такова би трябвало да работи наистина професионалния клавирист, пък ако ще да не е толкова чистокръвно като на баткото от Заспалото Шоу :cheers: . Аз съм на мнение че един музикант би трябвало да бъде ограничаван от уменията и техниката си, от колкото от техниката която използва... за съжаление в България да си платим тока и да има кисело мляко и хляб някак кара музиканта да заслужи че да прави музика... Та, тази машинка колкото и да е добра:

 

Единственото слабо място според мен е семплерът...

Най-вече когато се използва функцията ресемплиране...

Тогава качеството на звука може да падне и до 8 бита!!!

Но по мое мнение няма да ви се налага да семплирате кой знае какво... 

 

Не го казах аз - аз просто акомпанирах на 1 песен на Хиподил на него :metalist: (Моцарт) . Аз нямам трайни впечатления, а само от това което слушах. Моля цитирайте ме каде съм казал че това е фафла средна работа...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аман от тия Курцваейли!Само Касио :metalist:

Вие свирили ли сте The Final Countdown с Касио ? Направете го ! След това запишете с видео-камера как се самоубивате ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, недейте така де...!!! Не се самоубивайте!!! Всеки свири кой с каквото има и кой с каквото може да си позволи!!! И аз доскоро свирех с YAMAHA PSR-630 и мога да кажа че за цената и възможностите си е много приличен инструмент и има добро звучене!!! Служи ми вярно вече 8 години!!! Съгласен съм с No Soul че като си купим хляб и кисело мляко и за друго май не остават пари много-много... :ph34r:

Абе Миро какво е това Касио дето свириш с него...???

От ония 88 клавишните ли е с хамър клавиатурата...???

Я разкажи за какво става въпрос...

Относно EX-5 да кажа че синя и сива съм виждал ама черна не съм...

Не казвам че няма...

Но не съм виждал никакъде а аз бая такива инструменти съм поогледал... :D

Ама очи пълни ръце празни...!!! :ph34r:

А сивата EX-5 е limited edition серия на YAMAHA по случай годишнина на фирмата и от нея са произведени ако не се лъжа само около 500 броя!!!

Така че който притежава или съумее да се докопа до такава ще държи в ръцете си едно истинско произведение на изкуството-уникат!!! :D

Сега ми предлагат една оферта от чужбина точно за EX-5 ама се ослушвам още...

Щото и искат 700 евро...

Не са много за такъв великолепен инструмент, даже нищо не са...

Ама като ги няма човек на ръка... :(

А и транспорта до тука като сложим и като дам и някой лев за човека дето ще ми свърши услугата...

Абе хляб и кисело мляко...

Дерзайте!!!

Това е засега от мен...

Чао..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хммм....

 

Странно как ресторантско-чалгаджийското определение "клавирист" придоби такава популярност.Дори има и корепетиторско-консервна препратка от клавир.И все пак е обидно!!!Заще не пробвате и с "йоникар".....Тъй като все е чуждица,не смятате ли че тези хора все пак са си просто "кийбордисти", поне има списание "Keyboard player",а не "Клавирист".И ако все пак има някой, който от псевдо българщина би ме оборил, то това "клавирист" продължава да внушава кебапчета за радост на чалгаджиите!

 

Blue book беше интерактивния manual на CS1x:

 

http://industrial.org/gear.php?t=6099

 

Silver book на CS2x

 

Д

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.