Jump to content
Българският форум за музиканти

Да ми препоръчате октавер? :)


ALBIREO

Recommended Posts

Преди време чух един на Данелектро, но няма с какво да го сравня... Бих се радвал, да ми препоръчате марка/модел октавер :bravo:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

вземи си WAHMMY, многофункционален е! има и октавер и още камара интервали и шантави звукове :)

Дам! А те парите от небето ще паднат :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

вземи си WAHMMY, многофункционален е! има и октавер и още камара интервали и шантави звукове :)

Дам! А те парите от небето ще паднат :)

за пари не е ставало въпрос момче ;)

 

просто се придържам към темата и ПРЕПОРЪЧВАМ :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чел съм добри мнения за BOSS OC-2, който си е класика, но вече не се произвежда.

В момента в РФ се предлага BOSS OC-3, но отзивите за него не са много добри.

Иначе на Берингер има някакъв евтин октавър, но Динакорд не го внесоха у нас.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мноу пари т'ва бре 420 линта. За тея пари някакво процесорче ще си земеш с октавери и простотии........ :greenball:

 

малко извън темата да питам ;) някой да има предства дали Динакорд продават камоинчета на Берингер още, че ми требе едно хорусче ;):):)

 

сори за офа :);):D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мноу пари т'ва бре 420 линта. За тея пари някакво процесорче ще си земеш с октавери и простотии........ :greenball:

 

малко извън темата да питам ;) някой да има предства дали Динакорд продават камоинчета на Берингер още, че ми требе едно хорусче ;):):)

 

сори за офа :);):D

По принцип продават, ама за хорусчето най-добре ги питай или виж на място.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За нормални пари най-добре Boss OC-2 (ако намериш на старо) или OC-3.

Ей този Digitech:

http://www.digitech.com/products/synthwah.htm

както и повечето процесори също имат октавери. Трябва да чуеш и да прецениш как ти звучат - някой са по-синтетични, други звучат по-натурално. Виж също и как реагира на по-ниски тонове - някои "бавят" и как се държи при интервали и акорди.

Аз не бих си взел Whammy за да го ползвам само за октавер. Иначе е як :)

 

От това, което съм пробвал фаворит ми е EBS Octabass (виж сайта им тук - EBS), но е сравнително скъп, а и не се намира в България.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ползвай нет, ще намериш достатъчно информация!

 

Освен октава отдолу можеш да слагаш разл. интервали под или над тона, да променяш тона с педала плавно нагоре и надолу и т.н.

Ето едно парче с Whammy - бруталия!!!

STOOL

(още от същия тип - http://www.myspace.com/joboj)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мноу яку!

Уамито кефи...

Ще ровя из нета утре, щото днес няма да намеря достатъчно време :)

Ако някой може да даде още инфо, ще съм благодарен :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мноу пари т'ва бре 420 линта. За тея пари някакво процесорче ще си земеш с октавери и простотии........ :headbang:

 

малко извън темата да питам :headbang: някой да има предства дали Динакорд продават камоинчета на Берингер още, че ми требе едно хорусче :D:D:D

 

сори за офа :D:D:D

Продават да.. ама им вдигнаха двойно цената.. преди месец бяха по 40-50 лева.. а сега са на 92 някъде хех. :headbang::headbang:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.