Jump to content
Българският форум за музиканти

Синхрон


Bear

Recommended Posts

а да ви попитам , пробвам да свиря ся ритмично ( помагами с крака както колегата каза ) ама се усещам понякога че не ръката се води от крака а крака от ръката , в смисал понякога на по-бързите моменти крака също се забързва. и аз нз как точо да свиря ритмично какво точно е ритмиката , верно малко тъпо звучи ама помогнете , дайте някакви уроци упражнения зза ритмика и т.н

 

Мерси предварително

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 39
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Отговорено (Редактирано)
а да ви попитам , пробвам да свиря ся ритмично ( помагами с крака както колегата каза ) ама се усещам понякога че не ръката се води от крака а крака от ръката , в смисал понякога на по-бързите моменти крака също се забързва. и аз нз как точо да свиря ритмично какво точно е ритмиката , верно малко тъпо звучи ама помогнете , дайте някакви уроци упражнения зза ритмика и т.н

 

Мерси предварително

http://www.daniellaberge.com/rhythm/rhythm1.html

 

това не съм го пробвал само видях, че има нещо по темата.

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Musical_Rhythm (уикипедиата се изказва за ритъма)

 

да свириш ритмично значи да спазваш размера. Аз ще престана до тук защото може някой да е по-добър с обясненията.

Редактирано от in search of odd intelligence
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Метроном, колега, метроном! :D

М дам, много си прав колега!!!! Упражненията се правят задължително с метроном!!

Аре успех!! :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

@Otveqn

 

Явно не си ме разбрал. Нямах в предвид, че човек изведнъж на подсъзнателно ниво ще започне да извършва някакво действие. Това твърдение е запазена марка на някои мистици в този форум. Имах в предвид, че ако целта е винаги (не само по време на репетиция) съзнателно чрез концентрация да се свири правилно резултатът няма да е никак прекрасен. Тези дни имаше една тема за детенцето което си гледа клавишите - за същото става въпрос.

 

Колкото до разстоянието между отделните тонове - според мен това е проблем на синхронизацията на една от ръцете с общият синхронизационен източник - удари на метроном, тактуване с крак, мърморене под носа или каквото там си избрал. Едната ръка се движи доста точно - обикновенно дясната, защото има по-проста задача (визирам свиренето с перо), докато другата обикновенно избързва, защото човек колкото повече се напряга, толкова повече се концентрира в по-сложната задача да натисне с правилният пръст и се опасява да не изостане с тази ръка.

 

Въобще моето виждане е, че синхронът между двете ръце се поражда от синхронизирането на всяка една с общият източник на ритъм. Когато искам да изсвиря някакъв тон в точно определен момент не се опитвам да синхронизирам едната ръка с този момент, а другата да синхронизирам с първата, а по-скоро и двете ръце се опитват да се синхронизират с този момент във времето.

 

Както и да е - всеки има своят подход. Както казват японците - "Всички пътища водят до върха Фуджи".

Редактирано от niki123bg
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
Каква музика свириш ?

Всякаква и никаква. Последното е резултат от борбата със сивото животно наречено ежедневие.

 

Преди да си ме захапал окончателно на лична основа, позволи ми да ти откажа този спаринг :greenball:

Редактирано от niki123bg
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пак добре, че колегата засегнат ме е цитирал, че да остане поста ми, който надлежно е бил изтрит. Не се сърдя... пак добре, че вече няма клади и Инквизиция като оная, дето е горяла "еретици".

 

Нищо де, опитвай с метроном, тоя дето се клати и прищраква... ама за едно те моля. Усети си вътре ритъма! Вътре в тялото и вътре в ума, съзнанието... Другото е измамно, външно и... ама всъщност тук не говорим за музика, а само за свирене, така че аз съм в грешка. Не е задължително да има музика, когато свириш, но май си е задължително нещо да свири (разбирай вибрира, трепти, пулсира), за да има музика!

 

Иначе за синхрона... проблемът никога не е в ръцете ти. Едва ли са по-различни от тези на много добри китаристи. Вътре е разликата.

 

Повечето хора се упражняват, упражняват, за да постигнат синхрона. Всъщност тези упражнения са по-скоро, за да концентрират съзнанието си в тази насока - синхрон! Има и други пътища... всичко е едно и също, независимо дали дишаш, ядеш, е*еш.

Ама и затова не всички сме еднакви!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Каква музика свириш ?

Всякаква и никаква. Последното е резултат от борбата със сивото животно наречено ежедневие.

 

Преди да си ме захапал окончателно на лична основа, позволи ми да ти откажа този спаринг :ph34r:

Хехехехе, защо реши че ще те 'захапя' на лична основа? Просто исках да знам какви са ти вкусовете.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.