Jump to content
Българският форум за музиканти

iRig неволи


MasterOfDisaster

Recommended Posts

Здравеите, от скоро се забавлявам със следната джаджа. Със софта на амплитюб е тотална щета. Особено при hi-gain, но за щастие с ampkit-a на peavey се справя повече от доволно. Проблема е, че като го пусна на слушалки и започва нечовешката микрофония и пищене. Когато го пусна през компютърните ми колонки всичко е ток и жица ... но нали целта на занаятието е да се свири без да се забавляват и околните. Вкарах в схемата и един di-box на берингер DI-100 защото помислих, че нещо не се разбират импедансите на iPhone-a и на адаптерите. Ситуацията не се промени да не кажа, хич. Та сега схемата е китара->dimarzio d-activator-> Behringer DI-100-> iPhone 4s -> слушалките на apple. При свиренето на слушалки единственото задоволително съотношение на микрофония/звук се получава при силно намален звук от телефона. Пробвах с различни слушалки ... и с K-55 положението е същото. Та за сега това е съждение и размишление над iRig неволите. Ще се радвам други ползватели да споделят... чувства и страсти по проблема :)

Поздрави Ники

34129734-2-440-OVR-1.gif

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет.

Аз съм с Iphone 4, микрофония няма никаква.

Качих си и стандартния Amplitube и Fender-ския.

Пробвах с 3-4 китари.

Оценката ми за цялата комбинация: прахосани на вятъра пари.

Но, пак казвам, микрофония при свирене със стандартните Айфонски слушалки няма.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мммм да, трябва да запиша семпли .... то за това става въпрос, че не са прахосани пари... има доволно тон и звучи приятно всравнение с повечето процесори с които съм имал допир..... иначе нямаше да се занимавам

 

п.п. аз дадох за джиджавката 25 лева, в ebay се намира за 15 долара нова струва около 50 лева

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И моят е от Ибей, пак горе-долу толкова, нов е.

В сайта на IK цената беше двойна основно заради транспорта.

Амплитюба ми също е платен :)

Думата ми е че Амплитюба на Айфона и този на компютъра са

с разлика от земята до небето, тоест Айфонския за бъзик става, но дотам.

Лично мнение :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Peavey-то е по-добро. Имаше някаква опция за дефитване на микрофониите. Също така е добре да започнеш от чист присет, да няма някакви драйвове и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.