Jump to content
Българският форум за музиканти

Помощ


Recommended Posts

Ако си си го купил нов инструмента, би трябвало да има ръководство на руски, английски, немски и испански мисля... Ако не - продава се мисля за 5 лева някаде...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цялата книжка е разделена на 4 части. Има раздел и на руски език. Ако не отиваш тресваш им го в главите и искаш на руски език :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Моята Yamaha DGX-305 купих от Технополис. Книжката, която дават там, е на английски, немски, френски и испански. Може да подпиташ в магазина на Патриарха точно до 5те кюшета. Може би там имат.

Редактирано от exodus
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

DGX 305 как се свързва с РС? Използваш ли USB кабел? Точно в този магазин мисля да отида и да разбера най-накрая как се прехвърлят данни от синтезатора - в РС. Дано и там да знаят, после ще споделя тук :beer:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

DGX 305 как се свързва с РС? Използваш ли USB кабел? Точно в този магазин мисля да отида и да разбера най-накрая как се прехвърлят данни от синтезатора - в РС. Дано и там да знаят, после ще споделя тук :beer:

Ами с най-обикновено USB кабел си се свързва. Аз специално си взех такъв от Мултирама на Солунска, тъй като имаше 5 метрови. На диска, който върви със синтезатора, има драйвер за животинчето. Просто вкарваш диска и кабелите, избираш да инсталира драйвера и всичко пеква (синтезаторът ти е засечен). От там нататък можеш да инсталираш два продукта - Yamaha Musicsoft Downloader, с който можеш да качваш MIDI файлове от компютъра в синтезатора и обратно. За съжаление, още не съм разбрал как става номерът със стиловете. Другият продукт, ако не се лъжа, беше Digital Music Notebook или нещо подобно, с което можеш да тършуваш за музика в сайта им и да ги теглиш, след като си ги платиш.

 

 

От тук насетне да ползваш синтезатора за MIDI-IN (т.е. като клавиатура) и/или за MIDI-OUT (да използваш неговия синтезайзер, за да пускаш MIDI файлове) вече си е до софтуера, който ползваш. Доколкото и аз съм нов в това, досега тествах Midisoft Studio, Band-in-a-Box и въобще всичко, което можах да намеря с поддръжка за MIDI и елементарно нотиране (даже и Skale, за добрите стари мод-файлове). В момента се опитвам да изпиратствам Cakewalk Sonar 5.0, който някои от хората тук споменаха.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на мен така ми обясниха в магазина на петте кюшета - през Сонар мога да използвам синтезатора като миди клавиатура. Мисля че в торентите имаше Сонар-5...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на мен така ми обясниха в магазина на петте кюшета - през Сонар мога да използвам синтезатора като миди клавиатура. Мисля че в торентите имаше Сонар-5...

Чувал съм за софтуерни пирати, които не им се дават скромните ~800€ за Cakewalk SONAR 5 Producer Edition, и го намиравт в eMule. Тъй като цялата зарибявка е близо 3 Gb (ISO CD image) това се точи примерно два дни. Там се намирали (чух пак, едно приченце ми каза) и серийни ключове и кракове. А от eMule се тегли със съответния клиент достъпен на www.emule-project.net .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на мен така ми обясниха в магазина на петте кюшета - през Сонар мога да използвам синтезатора като миди клавиатура. Мисля че в торентите имаше Сонар-5...

Не само през Сонар...през всичките музикални програми можеш да си ползваш синта като миди клавиатура! :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е чак два дена, аз го изтеглих за два часа! ;)

Амии.. този пират, който споменах, няма толкова дебела жица към чужбина или просто не е попаднал на подходящите хора, които да share-ват. :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.