Jump to content
Българският форум за музиканти

Височина на струните от прагчетата?


Stoyan88

Recommended Posts

Здравейте колеги имам един въпрос на който нямам точен отговор,ще ви бъда благодарен за вашите мнения.Вчера си купех ел. китара Schecter Damien 6 SBK,обаче ми се струва че струните са доста ниско до прагчетата и сега се чудя дали да разваля заводската настройка и да си ги настроя аз сам по слух като ги вдигна по нагора от моста ми.Чакам вашите съвети благодаря ви.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

като дрънкаш имали бъзз от струните по праговете, ако има си требе малко да нагласиш екшъна, ако нема нема нужда да пипаш бичи и това е и вземи да я снимаш да видим какво си купил :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

от каде се мери по точно?От металната част на 12то прагче или от дървената част на 12то прагче до струните?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

китарката е супер, по между другото има цяла тема за това как се гласи екшъна на китаарите и как се работи с тръсрода на грифовете

 

намери я и я изчети много е полезна

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

намери статията и тма пише

 

иначе се мери от прагчето (металното) до началото на струната

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип се счита за нормално разстоянието от върха на 12-то прагче до най-долната точка на струната да е между 1.3 и 2 милиметра... Често струните са позиционират така, че разстоянието от върха на 17-то прагче, до най-долната точка на струната (за всяка от струните) да е 1.6 милиметра (всъщност виж за твоята китара какво казват у интернет). Само трябва да помниш, че струните се коригират индивидуално след като насториш бриджа и кривината на грифа.

 

Моят съвет е да изгледаш много клипчета в youtube, да прочетеш няколко страници у интернеда и да действаш смело ;)

 

Успех :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз не съм правил никакви корекции по нея преди 2 дни си я купех,тя е със заводските настройки.само малко свалих на долу нек адаптера защото перцето ми се опираше като свиря и това ме дразни иначе екшъна не съм го барал

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както се казва в едно интервю:

"Стояне, браво си направил" :);):P

 

Ако по някое време усетиш, че ти е твърде неудобно каквото и да било, не се притеснявай да пипаш... Единствено като си играеш с тръс род-а може да объркаш нещо драматично

 

Поздрави и успех :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.