Jump to content
Българският форум за музиканти

НАЙ-ПОСЛЕ!


Recommended Posts

drumz5copycopy7li.jpg

 

След дълги и умопомрачителни терзания,най-накрая се отказах да продавам стария си дръмсет(бях се навел до жалката сума от 450 лв!).Огромна заслуга за тва ми решение беше обиколката из всички магазини за музикални инструменти и видяното вътре :beer: барабани,които се КЛАТЯТ зверски при най-лекото докосване,нещастен и хилав хардуър,смехотворни кожи,олющване на финиша още при пренасянето и т.н и т.н.

Та си взех един молюф, драсках цифри по един лист,сметах,драсках,гледах,мислих и премислях,не спах три деня и три нощи - и накрая реших да постегна ве'тия ...па каквото ще да става.То пък взе,че стана :bravo: !!!Ей го на - ДЗВЕР :green: !

 

П.С.Огромни благодарности на Виктор :rolleyes: и Галето :cheers: за инспирейшъна и любовта към инструмента,тея двамата ми показаха :read: как всеки уважаващ себе си и изкуството си музикант,трябва да се :inlove: ОТНАСЯ :inlove: с барабаните си!

Редактирано от pantommind
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Забравих да упомена подробностите..старост ко да се прай...

 

Bass drum - 2 x 22"

TomToms - 12,13/11,13/13,14"

FlorTom - 16"

SnareDrum -TAMA Rockstar 14"

 

Бойни кожи - REMO Pin Stripe

Резонантни - EVANS

 

Hardware - Tama IRON COBRA DoubleBassDrum Pedal

 

P.S.Утре-още снимки!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зверско....брау мноо яко :) недей да го продаваш този сет тва си реликва ебати....аз си продадох моето Амати за 400 лв. и сега си ме е яд....сега съм се надъхал да си купя нещо подобно да го реставрирам и да си го ползвам за кеф ей тъй ( :rolleyes::cheers::bravo: не като професионалния ми сет с който изкарвам милиони :beer::lol::) )

 

а и един въпрос имам

Hardware - Tama IRON COBRA DoubleBassDrum Pedal
защо това и две каси :think:
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тактон е истината. аз също свиря на тоз модел на половината на тоз сет. поне едно със сигурност може да се каже за тоа тактон. няма шаване.... :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

защо това и две каси :think:

Щото е имиджарско :rolleyes: ,а и може да се правят всекакви комбинации :cheers:

Идеята ми е не само да звучат добре,а и да ИЗГЛЕЖДАТ мачкащо.Сега съм в процес на търсене на още стойки и джунджурии по "окачването".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

защо това и две каси :think:

Щото е имиджарско :rolleyes: ,а и може да се правят всекакви комбинации <_<

Идеята ми е не само да звучат добре,а и да ИЗГЛЕЖДАТ мачкащо.Сега съм в процес на търсене на още стойки и джунджурии по "окачването".

Мда трябва задължително да накачулиш разни железарии и хлопки дет що може ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А честито Драго :rolleyes: ти 2-рата каса що не я настроиш по ниско примерно и да боцкаш от време на време някой свеж по басов звук <_<

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поздравления за избора да си запазиш и ъпгрейдваш досегашния сет! Много яко се е получил, а вероятно и звучи добре! :pray:

Идеята ми е не само да звучат добре,а и да ИЗГЛЕЖДАТ мачкащо.Сега съм в процес на търсене на още стойки и джунджурии по "окачването".

Ха - сещаш ли се за барабаните на Скот Рокенфийлд от концертния Operation:Lifecrime - лудница - чинелите висяха на някви вериги, железа отвсякъде, а целия сет беше убийствен! <_<

Ще ми се да видя барабанките ти в напълно завършения вид, както ти си ги представяш. Може някой път като си ходя към Габрово - нали съм ти градски. :rolleyes:

П.П. Бтв имаш поздрави от един мой приятел - твой бивш съученик - Ивайло се казва! ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Копеле,сета ти е станал жесток :pray: Не знам как се беше навил да ги продаваш,оба4е само щеше да загубиш.Радвм се,4е си взел правилното решение ;) п.п.Я да те питам,какво е тва Zildjian-4е,боднато в ляво?????Аз се сетих за един барабанист,на който аз му намерих барабаните-Тактон,оба4е пи4а млати зверски/веднъж беше сядал на моя стария сет с 2 каси и с педала ми сряза на дясната каса Ремо Пинстрайп кожата/ Казва се Коко и свири в някаква софийска група,до колкото знам има татуировка на гърба-Zildjian.Ако му намеря тел-а ще го питам дали продава стойки от тогавашния му сет-Тактон.И кажи за Зилджан4ето :rolleyes: 2 п.п.Мислил ли си за тези обръ4и,мен това много ме дразни в Тактон,прекалено големия контраст между цвета на касата-4ерен и обръ4ите-бял.Тази боя е много кирлива.Аз ли4но имам една каса Тактон,която така я бях направил,много яко шкурене и после лакиране-касата+обръ4ите в един цвят,натрових се яко,оба4е стана супер <_<

Редактирано от vihro
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

п.п.Мислил ли си за тези обръ4и,мен това много ме дразни в Тактон,прекалено големия контраст между цвета на касата-4ерен и обръ4ите-бял.Тази боя е много кирлива.Аз ли4но имам една каса Тактон,която така я бях направил,много яко шкурене и после лакиране-касата+обръ4ите в един цвят,натрових се яко,оба4е стана супер :rolleyes:

Пич страшно си ги направил барабаните.Пожелавам ти успех по-натам.

Вихро мисля,че човека вече е имал възможност да си боядиса обръчите,като ги гледам колко са бели.Незнам защо точно,но като видях обръчите ми напомниха веднага за Мапекс.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Те по принцип май са бели и даже касата от вътре беше в същата боя и на мен затова не ми хареса реших да сменя вси4ко и сега съм в цвят.....орех,4ервеникава ми стана дървесината.Сега се у4а да ка4вам снимки тук,много искам да си постна сета,ще видим какво ще направя :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.