Jump to content
Българският форум за музиканти

Какъв модел е тази китара Encore


Recommended Posts

Интересно ми е да разбера какъв модел е тази китара

 

http://imgur.com/a/E6uV4

 

Питам защото се чудя от какви материали е, и колко долу горе струва.

В интернет видях някакъв сайт в който имаше няколко модела енкор, и бяха основно китари за начинаещи.

Между другото китарата вади добър тон :) Само струните са 'и високо, а не знам какво точно е това магаренце ?

Доста странно ми изглежда как се настройва. А в момента нямам толкова малък шестограм.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Струните на ключовете се навиват в обратна позока. Не ти ли прави впечатление че се накланят от нъта нагоре? Това си е най-обикновен фиксиран бридж - нищо странно няма в настройването му.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е най-бюджетната им китара. За модела не съм сигурен, а и надали има значение. Материала на тялото се води композит и най-вероятно е някакъв шперплат. То е значително по-малко от стандартното стратокастерско тяло. Един приятел имаше такава китара, но конкретно тази на снимките има няколко разлики, като ключове и бридж. В оригинала е с 6 отделни ключа, които също не са маслени и има стандартно стратокастърско тремоло със 6 винта. Гифът е мейпъл с палисандров фингърборд.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ултра бюджетен енкор, имал съм подобна със мътви прагчета - тона от тях е в пъти по тих от други позиции. Но това не пречи една китара да е плейъбъл! На този Енкор му обърни на другата страна да се навиват ключовете, ако не е парафиниран адаптера го потопи в една разтопена свещ, и може да го екранираш. Няма да ти отнеме пари, само труд и изведнъж може да чуеш звук от нея. Преди 25-30 години музикантите зад желязната завеса цъкаха с език по такива инструменти като ги гледаха на картинка.

 

http://imgur.com/a/E6uV4#NVxmU - фиксиран бридж, аз ги тача много щото е фиксиран. Шестограм се разтърси по железариите. Свали една струна, и отзад с отверката свали цялото седло и със седлото "подмишка" си търси шестограм. В моя квартал, в обикновенна железария питам:

- Имате ли "такъв" шестограм. - И подавам седлото.

Връщат ми седлото със забучено шестограмче и ми казват:

- Четиредесет и пет стотинки...

Търси.

Редактирано от a_panov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Намерих шестограмче, свалих екшъна, и навих струните в правилната посока.

Самата китара свири доста добре и няма такива глухи прагчета, единствено прави проблем на първо прагче, шеста струна, но не е фатално.

Адаптера вади доста добър звук през моята техника.

Самата китара изглежда ефтина, но е хубава бройка и е сполучлива. Доколкото разбрах е 92ри набор :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.