Jump to content
Българският форум за музиканти

Да синтезираме ефект


Recommended Posts

Здравейте,

 

Аз отдавна се занимавам да си губя времето да правя неща дето няма да тръгнат, но това не пречи да се занимавам и за нататък :metalist: Чудех се дали ще споделите с мен и останалите откъде си набавяте кутии, защото в чудо се виждувам докато се сетя в какво точно да го вакуумирам. Последният бях принуден да го правя в плексигласова кутия и ся всички чаркуляци му се виждат, което е яко, но все пак си искам за обикновените ефекти разни метални кутийки... Също ме интересува (като съм почнал да си питам за всичко :D ) откъде си набавяте евтин кабел за китара и колко му върви метъра че Евтим ми каза един магазин, а магазинерката ми се скара "Бе мн поскъпнаха кабелите! Единия от 0.90 на 2.80 за кво да го зимаме па да ги и продаваме..." Та нямам си на идея дали ще докарват отново при тез дечурля.

 

Мерси предварително на отзовалите се :virtuoz:

 

П.П. Говорим за магазини в София ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

ами разгледай магазините за части обинкновено има всякакви кутии (най-често пластмасови, трябва да се облепят с фолио от вътре, но това не е трудно)

кабела пак от там - аз си взех наскоро за около 70-80ст/метър и то доста качествен

Редактирано от Overdrive
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пич повярвай ми знам достатъчно магазини и знам къде какво има! Щом си зел кажи отде да одя и аз си зема и не трябват ми метални кутии... Всъщност и ламарина ще свърши работа... Даже ако имах части и електрожен сам щях да си ги направя, ала уви :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами аз съм от шумен и не мога да ти кажа за София, но пластмасовите имат достатъчно добър вид (ако искаш мога да снимам един ефект, да видиш) и здравина (освен ако не скачаш отгоре им :blink: ), а и с малко фолио стават екранирани :blink: . Цената никак не е висока - 3-4лв и при всички положения е по-добре от хоуммейд

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре бе човек спокойно не съм малоумен знам какво е екранирана кутия, знам как се екранира... Ама не ми се измъквай с тва от шумен съм. КАжи от къв магазин си си ги купи не от къде! Купих си ги от плод зеленчука бидончета за туршийка примерно... За акво са служели преди да ти влязат в ръчичките и как точно са попаднали там :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами от магазин за части - сещаш се - където продават транзистори, инт. схеми и квот ти дойде на ума. Водят се някви универсални кутии - във почти всеки магазин за части в Шумен ги има. Представляват обикновено пластмасова кутия с форма на паралелепипед и нямат ни една дупка (ти определяш кое къде да е), задния капак се маха, към комплекта има даже и болчета за него. Спикър симулатора който правих оняден с такава кути изглежда горе-долу така:

http://img211.imageshack.us/img211/4523/speakersim7cz.jpg

само надписи остава да се направят, може и да се боядиса и става напълно завършен ефект с добър вид

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

OMЖ сещам се за кво ми говориш :D Ок мерсаж ще мина тия дни да видя какво предлагат в кометата и после ще дирим по други мазагини :D

 

Ае со здраве :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А къде в София има магазин в който да се продават такива бутони за вкл. и изкл. - трябва ми конкретно за фуут суич?!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А къде в София има магазин в който да се продават такива бутони за вкл. и изкл. - трябва ми конкретно за фуут суич?!

Има на доста места. Магазинчето пред 1ви блок на техническия университет. В електронинвест. Магазина при колоните на пиростска (вътре в безистена и после по стълбите нагоре). Предполагам, че и на още места има...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
ти си си купил бутон  а ти е трябвало превключвател

абсолютно еднакви са на външен вид  ...

Чак толкова шантав не съм,не го купих, виж ако съм татуист за машинката щеше да ми свърши работа,изчаквах,ще навестя тоя на "Пиротска"!

Редактирано от rockstar666
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.