Jump to content
Българският форум за музиканти

Проблем със звукова карта...


Ground

Recommended Posts

Може да пробваш със PCI to USB card.Например това:

http://www.multirama.bg/product/1443/kontroler-roline-pci-usb-2-0-4-1port-15-99-2159.html

http://www.multirama.bg/product/1466/kontroler-pci-usb-2-0-5-port.html

Когато си използвал даден юсб порт за инсталацията на Алезиса е препоръчително да използваш

само него,а не други.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въпросния шум не е от кабели или от китарата, и се появява само когато някое приложение използва картата, като самия шум се променя, когато променям размера на буфера. За мен това е проблем на драйвъра или на самата карта. Появяват се симни изпуквания в колоните всеки път, когато отворя тубата и мърдам мишката, а ако е пуснат рига и отворя браузър в същото време, пуканията се превръщат в постоянен, брутален, дигитален кривоч.

 

Относно порта, не съм го сменял откакто съм "инсталирал"(реално инсталация няма при тази карта), а в биоса си е сетнат на 2.0, въпреки, че самата карта е с v1.0.

Едно от нещата, които ме притесняват е, че с контрол панела си стои уиндолския драйвер и няма никакъв начин да избера друг, който да НЕ е с разширение .inf. А този на картата не е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи драйвер на аудио карта не е същото като аудио драйвер.

Първото е софтуер от производителя който се инсталира за да се разпознае картата/интерфейса от

компютъра и да работи както трябва, докато второто е програмка която позволява по-добра (по-бърза) комуникация между компа и интерфейса(напр.ASIO,WDM/KS,CORE AUDIO са все аудио драйвери).

Може да пробваш да махнеш други юсб у-ва които са включени(уеб камери,принтери и тн.) през юсб-та.

Забрани он-борд аудиото(да е на disable).И е добре да опишеш като включиш алезиса към юсб-то как го разпознава компа и гитар рига,кюбеиса.Според мен най-вероятно има конфликт за ресурси.Щом си го пробвал на друг компютър и работи добре значи проблема е във твоята машина.

Редактирано от jorog
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма други устройства, които да са включени, докато ползвам картата. Единствено си зареждам телефона от време на време на друг порт. Он борд картата е забранена от БИОС-а откакто имам ПЦ :)

Всички приложения с които ползвам картата я разпознават чудесно - избирам си я от сетингс и газ, но с посочените проблеми. В контрол панела също това е единствения интерфейс, който е позволен и е избран изрично да се ползва.

Аз съм с XP, а другия компютър на който я пробвах е с "7", което уж не се поддържа от драйвера на картата, но а4алл работи. На другото ПЦ я пробвах с кюбейса и работеше мн. добре, но после тествах и с риг-а и още с пускането започва нечовешки диги-дистер, който целеше да разпори колонките и не му повлия нито смяна на драйвер, нито нищо.

Общо взето пробвах всички обичайни сетъпи и препоръки, които намерих тук и в нета и май е време за необичайните... "Чук или винкел, туй е въпроса?" :curse:

 

Ако някой има други нестандартни предложения...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Май така ще станат по-ясни нещата:

 

Не е много качествено и за това ще обясня...

Ппърво отварям рига и започва да се чува гадното жужене. Знам че си се чува и шум от китарата, но не е тва, а едно друго във високите регистри.

После отварям една туба и $#@

После затварям рига и отварям само тубата за да се види, че не е само от споделянето на ресурси.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвай със друг а4а драйвер(2.9 или 2.8).Или първо пробвай със WDM/KS драйвера от настройките.

Аз съм с ето тази http://www.behringer...cts/UCA202.aspx

и записвам със WDM драйвера.Пак ще повторя че алезиса е само за записи.

http://www.asio4all.com/

Редактирано от jorog
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.