Jump to content
Българският форум за музиканти

Избор на електрическо пиано до 1000 лева


icefire

Recommended Posts

Аз си купух CDP-100 втора употреба от USA за 300 $ като си вземах обратно ДДС-то, което си е далавера. До колкото знам то отдавна не се произвежда и едва ли го има по магазините, освен ако няма залежала стока. А втора употреба ще е трудно да си намериш, защото който го има, не му се продава - само 11 кг хамър акшън с говорители. Предното ми пиано беше Томан - 22 кг, че и голямо на размер - бегай далеч от него. То е най-ефтиния хамър акшън на пазара, но не е за пианисти .. то е за детето, което трябва сега да започва да се учи, но баща му няма достатъчно пари и място в къщи за друго пиано.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

като гледам в Английския ибеи - чисто нови са по 300 лири, Тежи към 13кг. значи още 13 лири за доставка до бг. най-много 20, че е по-обемно.

Редактирано от patzo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз се интересувам от нещо до 1500 лв., за подарък за любител пианист, т.е. жена ми.

Досега гледах Ямаха в Динакорд, Кавай в магазина до музикална академия и Акустико на Одрин.

Като всички имат модели в този ценови сегмент.

Най-"дървено" от към функции е това на Ямаха. На външен вид изглежда по скоро като йоника на подставка.

Кавай има доста повече функции и на визия го докарва на истинско пиано.

Аксутико имат много модели и най-голяма функционалност, обаче малко сглобката ми изглежда достааа "дървенка".

Естествено всички търговци си хвалеха стоката.

Аз обаче съм музикален инвалид и честно казано всички ми звучаха еднакво и безбройните термини, с които ме засипаха нищо не ми говорят.

Жена ми не е професионалист, но все пак е израснала в семейство на учител по пиано и макар да не е прихванала кой знае колко, не е съвсем и любител. За мен е важно, пияното по натам да може да се използва и подрастващата ми дъщеря, която сега е на 2 г., т.е майка й да я учи на това пиано.

Какво бихте ми препоръчали?

Предварително благодаря за помощта!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще си позволя и още един ламерски въпрос или по-точно два:

1. Какви слушалки да й взема, все пак не мразим толкова комшиите. Пък и искам да си гледам телевизия в хола без да си пречим ;)

Интересува ме нещо до 100 лв, ако може да не е от масовите неща, които се продават в техномаркета.

2. Също и столче. Гледам че масово се продават едни правоъгълни в най-различни вариации, но попаднах и на едно кръгло въртящо се с интересен дизайн http://www.acusticobg.com/stol4eta%20za%20piano/stol%20280.jpg

Може ли и тук малко помощ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.