Jump to content
Българският форум за музиканти

Петрунино хоро


FFFDF

Recommended Posts

Здравейте,

предлагам ви своето китарно изпълнение на това прекрасно българско хоро (може би любимото ми).

.

Хорото е от шопската етнографска област и е в размер 12/16.

Доста време го учих, но може би повече време отделих в опити да направя така, че да не звучи постно.

Извинявам се предварително за неловките 19 секунди тишина в началото на клипчето :greenangel::greenangel:

 

Поздрави :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

thumbs_up.gifПохвално и завидно е, че се развиваш в тази област(фолклора) и ставаш все по-добър.guitar2.gif

 

 

 

П.П. Кога ще свириме румънските "хора"? icon_pidu.gif

Редактирано от Лими
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти :)

Мерси много. Не съм сигурен дали се развивам по някакъв начин с това, което правя... Абе май научавам някакви неща. Например покрай това хоро научих един орнамент как се прави и сега си го ползвам :) Абе мисълта ми беше, че трябват много повече практика и учене от това да вадиш тон по тон някакви хора и да се опиташ да ги пресъздадеш приемливо добре. Както и да е, доставя ми голямо удоволствие пък и от 1-2 месеца бях спрял да уча каквито и да било нови неща, така че сега ми идва много ползотворно това занимание :)

 

За румънските хорца, айде към края на седмицата ако искаш... Май точно тогава го дават да се стопли (за кратко) :) Ще се разберем...

 

Поздрави :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, това вадили ли сте го или от партитура някаква сте го учили? Ако е от партитура може ли да ми я снимате/пратите по някакъв начин? :greenangel:

Иначе е готино изсвирено, но можеше китарата да е малко по-силна повече да се чува

Редактирано от aliximika
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За съжаление съм го вадил и нямам партитура :( Мога да пробвам да го запиша бавно и да го заснема, така че да се вижда ясно какво правя.

 

Поздрави :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Заниманията ти много ме кефят, а и напредъка ти е значителен! :thumbs_up:

Колегата Лими подсказа, че си падаш по влашките хора и реших, да ти запиша малко ритъмче! :virtuoz: Можеш да си го лупнеш и да си свириш, колкото ти е кеф! Даже и аз се полигавих малко! :slap:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.