Jump to content
Българският форум за музиканти

как и с какво чистите китарите си


Recommended Posts

  • Отговори 42
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Здравейте! Искам да Ви питам за препарат или нещо от тоя сорт, за грифа специално, щото тялото си го чистя с памучена кърпа(потник :unsure: ) и си е идеално, ама за грифа не е чак толкова ефективно. Грифа ми няма лак и е тъмен доста тъмен rosewood. И ако някой може да каже нещо евтинко, което може да се купи от магазините и върши работа, да каже ;).

Благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте! Искам да Ви питам за препарат или нещо от тоя сорт, за грифа специално, щото тялото си го чистя с памучена кърпа(потник :unsure: ) и си е идеално, ама за грифа не е чак толкова ефективно. Грифа ми няма лак и е тъмен доста тъмен rosewood. И ако някой може да каже нещо евтинко, което може да се купи от магазините и върши работа, да каже ;).

Благодаря!

също така е хубаво от време на време да се маже фингърборда с него. поддържа го свеж

айде оглеждай се какво са писали хората преди тебе ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aз по принцип я мия много рядко, май за година и половина откакто я имам само 4-5.. :godbless: , но аз и нямам толкова време да свиря, така че е донякъде разбираемо, иначе ползвам Dunlop Ultimate Lemon Oil за fretboard-a и Fender Guitar Polish в комбинация с много финни и меки парцалчета

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Да това с бадемовото масло е супер ама трябва ли да го чкам да съхне, щото чаках около 2 мин и го избърсах от грифа( видя ми се, че няма да изсъхне никога).

Съжалявам ама до сега не съм го ползвал това нещо и нямам никаква представа как се "маже".

Ако някоий сподели опит ще съм му много благодарен!!!

Редактирано от Mafiozo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За чистене не знам,аз все още експериментирам,но един човек ме посъветва за полиране да се използва метода на цигуларите:в парцалче се слага орехи,счукват се и със сокакойто пусне се полира.Става много добре! :)

 

 

 

 

 

 

:D:):nono::D:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пресни, стари или няма значение? Щото ако става със стари да зема да потроша запасите от орехи :twisted: :twisted: :twisted:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За чистене не знам,аз все още експериментирам,но един човек ме посъветва за полиране да се използва метода на цигуларите:в парцалче се слага орехи,счукват се и със сокакойто пусне се полира.Става много добре! B)

 

 

 

 

 

 

:):):pray::godbless::godbless:

След това резултата се изсипва в сгорещено олио, след няколко секунди се добавя вода, чесън и сол.

Перфектен сос за сладководна риба. ;):D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...най-трудно се махат петната от плюмки...в случай че китариста се изявява и като вокал...особено от адаптерите...здраво търкане с проклетия парцал пада...иначе и аз не съм фен на препаратите...ползвам пацал от 100% памук от една бивша моя блуза...когато стане много мазно тялото използвам своиството на човешкия дъх да кондензира върху гладката повърхност на китарата...едва ли е много научно...ощте по малко полезно...ама върши работа...освен това напоследък не се престаравам с чистенето...не че се кефя китарката ми да изглейда мърлява...ама човек нв вива да става роб на вещите си в краина сметка... :greenball:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мия ръцете преди свирене, а след всяко лъскам с парцалчето.

 

Мен лично ме е страх да си мажа китарата с разни препарати за почистване ако не са предназначени специално за това...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.