Jump to content
Българският форум за музиканти

Reverb в Fender frontman 15 g


zverra

Recommended Posts

Имам frontman 15 g и наскоро го разглобих и видях че вътре е оставено място за reverb ама никъде в не мога да намеря схемата и какви елементи са необходими ако някой ги знае нека ми пише :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какви компоненти за добавяне са нужни си личи по изобразените контури на платката, там където са "липсващите" елементи.

Стойностите са ти проблем, защото подробна схема трудно се намира сканирана.

А нали се сещаш, че трябва да си закупиш и пружините?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

потърси схемата на модела 15R - той май е същото + reverb :)

виж, подходяща пружина не знам откъде ще си намериш. тук-там излизат на старо във форума, обаче е много вероятно да са ти твърде големи...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей това е:

 

amp.png

 

По-лесният начин е да си купиш Fener Frontman 15 DSP и да продадеш твоето.

Друг вариант е да ползваш външен ефект - дилей, ревърб, може и процесор. Сметни си кое ти е по-изгодно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен също ми се върти в главата тази ,,безумна,, идея, но за сега все още не съм намерил време да го направя, не че ми е необходим ривърб, а просто за спорта. Ето схемата и сървиз менюуала, мисля че ще са ти достатъчни :My link

My link

Успех.

Редактирано от deadman_walking
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не си струва да се мъчите изобщо, тия кубенца са яко зле, аз имам такова 15R, с реверба звука става пълна тенекия, все едно от тенджера излиза :hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.