Jump to content
Българският форум за музиканти

Stage Custom Advantage


Recommended Posts

Наскоро един пич продаваше такова нещо във форума,та правени са в индонезия, и ключовете за горния и долния обръч са сляти ведно(като на Бонзо ямахата).

Та въпросът,е каква е ралзиката м/у тези адвентиджи които са със слети и тези които са с отделни ключове... ?!?

 

Дано се разбира какво питам :cheers:

Редактирано от Mozart
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наскоро един пич продаваше такова нещо във форума,та правени са в индонезия, и ключовете за горния и долния обръч са сляти ведно(като на Бонзо ямахата).

Та въпросът,е каква е ралзиката м/у тези адвентиджи които са със слети и тези които са с отделни ключове... ?!?

 

Дано се разбира какво питам :cheers:

Доколкото имам информация, без да твърдя, че съм прав, но поне в каталозите на различните фирми, които имам у нас, комплектите със цели (сляти) машинки се водят студийни. Повтарям, че може и да не съм прав. Английския ми е на светлинни години от българския. Но правя разлика между стейдж къстъм и студио къстъм.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само това,4е на стария модел,машинките са слети и има от 2 до 3 дупки по корпусите за всяка машинка,в зависимост от големината на корпусите.А на новите, машинките са отделени и за всяка машинка има по 2 дупки.Това дава отражение и на звука.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами значи къв е номера....разликата между адвентиджа и стандрта не е изобщо в лъговете (ключетата) адвентиджа просто е по-плитък....така примерно ако на Recording-а томовете са 10 х 9 , 12х10 и т.н (power shells) то на адвентиджа са 10х8, 12х9 и т.н Значи идеята е, че по-плитките корпуси осигуряват по-верен тон, но засметка на това са по-тихи...едно време са били много модерни...после пък с навлизането на яко rock'n'roll манията става модерни дълбоките корпуси...сега май и двете неща са на мода :happy:

А това с лъговете е друга хава. Yamaha имат три модела лъгове: Nouveau, FRC Nouveau, Small Lug и High Tension Lud....тия големите дето говориш за тях са High Tension Lug и са предназначени както се вижда са яко опъване на кожите :happy:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговорите!

Аз исках да разбера кой от двата варианта е по-нали така :happy: ,ама вече няма значение штот си ги купих(тия с High tension-a) :happy:

 

Току що си разцъках малко на тях и съм ебати щастливия :happy:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговорите!

Аз исках да разбера кой от двата варианта е по-нали така :D ,ама вече няма значение штот си ги купих(тия с High tension-a) :unsure:

 

Току що си разцъках малко на тях и съм ебати щастливия :D

Какъв цвят са гадино.Гледай да не кажеш лешник,че ще пострадаш. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми не са лешник B)

Бордо!

Ето някои снимки от предишния собственик

като ги снимам аз, ш кача в раздел Нашити тупане!

 

PIC_0220.JPG

 

PIC_0221.JPG

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:hello: Освен едно голямо честито и със живот и здраве да ги ползваш дъъъъълги години, мога да ти кажа само: ха наздраве!!! B):ph34r:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Готина мацка си си хванал :ph34r: Добре де,аз мислех,4е тея със слетите машинки ве4е не се произвеждат :blink: От Коко ли ги взе????/не Тъпото Копеле/ имаше обява в раздела за продажби,за 1500???Ако са същите,много странна обява си беше написал този 4овек и отказа доста хора да ги копуват,заради малко странните размери и най-ве4е конфигурацията,малка каса с по-големи томове B)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Готина мацка си си хванал B) Добре де,аз мислех,4е тея със слетите машинки ве4е не се произвеждат :ph34r: От Коко ли ги взе????/не Тъпото Копеле/ имаше обява в раздела за продажби...

 

Мдам !!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аре честито.Ама моцартчо тези тупанки са малко по-нови от моите скъпоценности.Моя надпис е квадратен:PАре да ги ползваш със здраве и скоро да си вземеМ Мейпъл,или Греч :) А разликата мисля,че е в това ,че мойте са със поразнообразно дърво 6 пласта,еди какво си и 2 пласти нещо друго:)(малко съм неук,амаще ги науча някойде,когато русото стане черно :D )

А новия стейдж къстъм е от 7 пласти едно и 1 пласт друго дърво.

Барабаните са много готини.Кефи ме това,че са с един интервал:12,13,14,а не като мойте кошници:12,13,16.Не може да ги настроиш равномерно.Мойте като са с равен интервал като тон имат различна атака и тн.Надявам се ти да нямаш този проблем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
...12,13,16.Не може да ги настроиш равномерно.Мойте като са с равен интервал като тон имат различна атака и тн.Надявам се ти да нямаш този проблем.

 

Този го нямам, ама кожите се стари и отпуснати и има два варианта:

Или бръмчат като са по- отпуснати или кънтят като са по-натегнати :)

Ще трябва нови ,но това ще е като падне некой финансов релоуд щото сега съм бееден откъм пари и богат откъм душевност(custom) :inlove:

 

П.с. 10, 12, 14 са размерите

Редактирано от Mozart
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако са рекламните кожи на Ямаха и да не са пребити не могат да се настроят.Събирай за някакви кожи,защото с Ямахата нищо не става.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.