Jump to content
Българският форум за музиканти

едно запитване


merrick

Recommended Posts

Здравейте ,кажете вашите мнение ,кое е по-добро според вас китара с Floyd Rose или без?Знам ,че е въпрос на вкус,но кажете защо предпочитате едното пред другото ,какви са предимствата за вас и недостатъците в единия или другия вариант?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма по-добро или по-лошо. На мен не ми трябва Флойд, никога не ми се е налагало да ползвам, а и така ми е много по-лесна смяната на струните, настройката на китарата и т.н. До вкус е. Друг е въпроса, че евтините китари с Флойд (който всъщност е лицензиран (или лицензен беше?)) често се разстройват и само създават проблеми. Даже се чудя защо повечето евтини китари имат тремоло, след като в голяма част от случаите не функционира правилно.

  • Like 2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако трябва изобщо да има предпочитам Флойд с това отзад и с незаключващи се седла (а ла ранните Floyd Rose II).

Туй е според мен, но не знам как въобще би ти помогнало чуждо мнение. Проблем ли някакъв има, искаш китара да си купиш, или просто си говорим? Защото ако ще си говоря с някого, предпочитам да е на по бира (може да е било казвано и преди). :D

  • Like 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има търсачка форумна и тя казва доста по отношение на думата Floyd rose ... :girl_witch:

 

За мен въпроса стои така - ако знаеш каква музика ще свириш -вземи си подходящ инструмент!

 

По принцип с флойда се постигат звуци недостижими за китарите без такъв, а вече вида на флойда е друга бира!

:cheers2:

  • Like 2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да не забравяме и особеностите при настройването на китарите с флойд, което понякога може да ти скъса нервите :greenball:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Общо казано - ако почти не ползваш флойда, или ако ефектите, които постигаш с него в момента могат да бъдат заместени/наподобени на китара без флойд - то най-добре е да вземеш точно такава.

 

Е, има ги и хората, които харесват самото усещане на Флойд-бридж или най-предпочитат особеностите на звука, които придава(самият факт, че има много повече метал и по-малко дърво под струните), но това са си перверзии, които човек сам трябва да установи за себе си.

Редактирано от Valserp
  • Like 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Флойда си е Флойд, Калера - Калер! Въпрос на години търсене на Твоя звук! А иначе за по-просто си вземи нещо семпло без много "врътки" и напъвай. Пък един ден...

  • Like 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понеже гледам,че има запитвания защо питам,питам защото ми е интересно вашето мнение,аз си имам китара и сам направил своя избор ,за щастие нямам проблеми ,но искам да видя вие какво мислите по въпроса.На всички ,които са писали благодаря много

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.