Jump to content
Българският форум за музиканти

Чинели


Коя марка от изброените чинели е най-добра според вас?  

52 гласа

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Моля, впишете се или се регистрирайте, за да гласувате.

Recommended Posts

да бе и аз откога си мечтая ей така да вляза в някой муз. магазин, и скромно да си пробвам чинелки от големите марки и скъпите модели, и не чак толкова скъпите и т.н. , ама кой глупчо щи открие подобен "музей". то в БГ колко са хората дето щи си купят чинели за по 350-400лв , и да има няколко човека да купят - какво ? чинел или два на година. другите само ще гледат и айде пак на ЗБТ-тата, В8-ците ,302-ките или MCS-ите

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 103
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

И аз миналата година гледах с ей такива очи :( в немския musik produktiv, но по никакъв начин не си правя илюзии, че тук ще има подобно нещо. Просто държавата ни е малка, съответно барабанистите на глава от населението - също. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

всъшност като се замисля, ако имаше подобен шоп където да има огромно разнообразие от чинели, да можеш да си пробваш докато те заболят ушите хората може и да се нахъсат да си купуват. на мен ако нещо ми прозвучи добре щеси съдера задника от бачкане да изкарам кинти, ама ще си го купя. другото е че и да си го купиш, само за себе си го правиш и/или да се похвалиш тука във форума с кво си се оборудвал. то няма сцена за изява където да уползотвориш вложената инвестиция. ама това е друга тема.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес свирих на барабаните на един познат, комплектът беше с няколко Amun-а и смея да твърдя, че съм доста разочарован. Аз си мислех, че Meinl са се научили да правят чинели, но не би. Ужасни ламарини, просто ужасни. :beer:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз пък наскоро слушах в студийни условия едни крешове i edin китаец SABIAN и за пореден път се убеждавам че тва са чинелите :lol: ,поне що се отнася до крашове за метъл и power свирене.мисля че jam-a най добре знае:beer:.иначе ZILDJIAN имат супер неща.особено ride-ове.колкото до MEINL-те са дървени като всичко немско.сори,ама за PAISTE ми е същото мнението,WUHAN-ите които съм виждал напомнят на STAGG по сжоята здравина-no comment.да живеят B8,302 и ZBT :beer:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
Днес свирих на барабаните на един познат, комплектът беше с няколко Amun-а и смея да твърдя, че съм доста разочарован. Аз си мислех, че Meinl са се научили да правят чинели, но не би. Ужасни ламарини, просто ужасни.  :beer:

ей не така бе, ще вземеш да откажеш някои хора да си ги купуват. byzance серията пък е доста добра и заслужаваща си , амун се правят в германията, докато скъпичките серии у туркиша . може и това да е от значение. пък и като си имаш няколко яки Sabian-и включително и креш от HHX серията,всичко останало май ти звучи ламаринено :lol:

Редактирано от CheF
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес свирих на барабаните на един познат, комплектът беше с няколко Amun-а и смея да твърдя, че съм доста разочарован. Аз си мислех, че Meinl са се научили да правят чинели, но не би. Ужасни ламарини, просто ужасни. :ph34r:

неее, не е вярно че са ламарини, хубави са :lol: какво толкова не им хареса, аз пък много си харесвам моите, по добре звучат от Paiste inovations ili A Zildjian

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Amun са среден клас чинели, как може да ги сварняваш съ топ серията на Sebian. Amun е сравнима можеби със Pro Sonix , не мисля че скъпите Byzance и MB20 отстъпват на твоите ННХ, особено MB20 за която чета доста добри отзиви . тука всичко си опира до фенство. да кажеш тия моите чинели са най яките от всички е смешно :bravo: все пак всеки има определен критерий.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами не знам, топ сериите са си топ серии, Byzance и A/K на Зилджиан са сравними с AA/AAX/HH на Сабиан, обаче HHX наистина е над всичко тях, поне за модерните стилове музика.

 

Но като човек в притежание на Pro Sonix креш, мога да кажа, че доста повече ми харесват от Amun чинелите, на които свирих миналата седмица. И аз си мислех, че са готини, докато не седнах да ги пробвам. Нищо де, всеки си има вкусове.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нищо де, всеки си има вкусове.

 

Jam,тва ми напомни за култовата реплика на Клинт Ийстууд от един небезисвестен филм"Мненията са като задниците-всеки си има по един" :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма най-добри чинели. Има най-подходящи. Може да се случи така, че някоя евтина серия да ви допадне повече като звук, отколкото някоя скъпа. Аз свиря със Zildjian Avedis. Ride-22", Crash-18", Hi-hat-14", China-12". Всичките са от старата серия. Произведени са през 70-те. Имам слабост към тая марка и това е. :inlove:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.