Jump to content
Българският форум за музиканти

Чинели


Коя марка от изброените чинели е най-добра според вас?  

52 гласа

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Моля, впишете се или се регистрирайте, за да гласувате.

Recommended Posts

Моите лубими чинели са Zildjian K i Sabian Paragon by Neil Peart

pi4 ima6 mnogo gotin ride i se 4udeh dali go prodava6

 

Мисля да прекъсна процеса на чудене у теб. Не го продавам. Но ако ми дадеш по-малък райд от същата серия и в допълнение още нещо може и да се позамисля...мъничко. :virtuoz:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 103
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Eй, хора! Чета само плювни за Paiste, ама всички говорят за някакви серии с по три цифри, които са смешни и като цена и като качество. Кой е свирил с 2002??? Може и да са скъпи, но... ЗВУЧАТ СКЪПО!!!! Всъщност, разликата между отделните марки се усеща само акустично. Ако някой може да разпознае на запис кой дръмер с каква марка чинели свири от 10 различни записа, на 10 произволно избрани барабанисти (които не познава), признавам че имам тапи в ушите! :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз съм свирила на 18" краш 2002 класик и чесно изобщо не се изкефих , може и да е бил най-добрата серия чинели преди 20 години обаче нещо мен не ме изпълни със звуци. далеч повече ми хареса по евтината но по нова серия иновейшън. всеки все пак си има вкус,това че на мен не ми хареса не означава че при други няма да е така, затова свидетелства и огромното количество известни барабанисти(имена в жанра) свирещи със 2002 на пейст. на мен най ми харесва външният вид на чинелите пейст сигнишър и ню сигнишър. за мен чинелите с "ръкописен" надпис си заслужават покупката, пртосто не съм фенка на тази марка въпреки че имам една стара 602-ка в комплекта си

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да бе, Юри Коцев от Ахат има тамън четири Signature креша, две 18"ки и две 20"ки. Може да са ужасно скъпи, но според мен пак са рязани с ножицата за ламарина, изобщо не ми харесват, трябва да ги млатиш с 2B точилки за тесто, за да изкарат истинския си звук и съответно нямат абсолютно никакво "поддаване", т.е. не реагират под теб като ги удариш, ами ти противодействат, все едно си ударил стената. Еми сори, не ми харесва тази марка и това е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Откак съм с тях, е с Paiste Signature 14" Hihat, 2x18" Signature power crash, 20" Signature power crash, 20" full crash, 20" Signature China, 20" 2002 China, 14" 2002 Hihat и един турски райд, май Istanbul, не си спомням в момента. 2002тата са му останали още от самото начало на групата и са стари.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хм... Така е. Въпрос на вкус е преди всичко... Моите 2002-и след удар танцуват като пеперуди около кубето и трептят като живи. Някога, много отдавна, по времето, когато си купих първия Paiste 2002, един барабанист, от тези, които ходеха по Скандинавия ми даде малка книжка на Paiste за сериите 2002 и Рут (за тях само съм чувал, че са убийци), в която фирмата описваше графично как се извлича звук от тези две серии. За 2002 даваха плъзгащ удар по най-изпъкналта част на периферията. Там го бяха описали като ветрилообразен. Значи, ако се вземе върха на кубето за точка и края на периферията за втора точка, някъде по средата, но малко по-към кубето се пада най-дебелата част на чинела и точно там, със замах, все едно, че сечеш със сабя, трябва да се нанесе удара с наи-дебелата част на палката, която се пада след шийката. Май не го описах много ясно, но не мога да го покажа или нарисувам... ;)(( Та след като се озверих в тази диплянка, си дадох отговор на въпроса защо Кози Пауъл (лека му пръст) :virtuoz::):) , си млати по този странен начин чинелите...

Може да са стара серия 2002, но са евъргрийн!!! Във всеки каталог и прайс листа (имам от Мюнхен отпреди 3 месеца) серията фигурира неизменно, за разлика от други, които танцуват по едно лято. Провереното в боя си остава на въоръжение винаги. Като последна добавка - швейцарските 2002 са по добри от немските такива. Не знам защо, но е факт, имам и от двете държави и швейцарските имат повече високи и звънтеж. Явно тези хора освен пари, часовници и шоколад, могат да правят и чинели...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Eй, хора! Чета само плювни за Paiste, ама всички говорят за някакви серии с по три цифри, които са смешни и като цена и като качество. Кой е свирил с 2002??? Може и да са скъпи, но... ЗВУЧАТ СКЪПО!!!! Всъщност, разликата между отделните марки се усеща само акустично. Ако някой може да разпознае на запис кой дръмер с каква марка чинели свири от 10 различни записа, на 10 произволно избрани барабанисти (които не познава), признавам че имам тапи в ушите! :)

аз имах 2002 много бяха яки ама ги строших въпреки всичко B)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В момента свиря с Istanbul Alchemy Rock Custom 18,16 HH13 честно казано бая ме кефят не са най-доброто но стават.Между другото и за тях си трябва доста бой ама като свикнеш с този факт си обаждат доста добре.100% НЕ СТАВАТ ЗА ТИХО СВИРЕНЕ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здравейте, аз лично предпочитам Zildjan, моите чинели са:

фус - Paiste Alpha Power -14"

splash - K Zildjian - 10"

Thin Crash Avedis Zildjian - Briliant finish - 17"

Crash Avedis Zildjian 18" i

райд K - Zildjian 20 "

 

 

това са моите чинели и сам много доволен от тях, сега се замислям за един China , мисля пак да е Zildjian

 

 

и това е... :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе яло ти си се обопудвал свински и ако кажеш че имам dw с рама направо ще ми станеш от хората с най-як сет в бг

 

Случайно да продаваш райдчето

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

благодаря ти :) , и ако ти кажа, че повечето чинели сам ги порачал по каталог от Щатите по един приятел, който е китарист :guitar: . мисля, че имам доста добри чинели.... поне , като ги слушам после на запис се кефя много.

ами нямам dw , но смятам скоро време да си взема Yamaha Stage Custom. и така...

иначе фуса е добър.... е има и по-добри... но това е засега :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моите 2002-и след удар танцуват като пеперуди около кубето и трептят като живи.

да бе това за 2002 е вярно ама в бг няма от къде да си намериш

аз имах една 18"концерт ,купих го от фактор за 200лв обаче след два месеца се сцепи по камбаната и сега от него остана само един сплеш 7-8 инча който звучи супер

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

само не разбрах тоя Wuhan кво прави в анкетата и кой смехурко е гласувал за тая марка!?не че Meinl са много по-добри де..абе тука май китаристи са натискали бутончета:dance:

 

нека да добавя марката Istanbul,от известно време имам един 16" креш medium , доста dark да кажем че звучи като custom К,и да чукна на дърво :D още здрав господ да го поживи милия!

Редактирано от Katsko
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.