Jump to content
Българският форум за музиканти

За Теорията на музиката


Знаете ли теорията на музиката?  

142 гласа

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Моля, впишете се или се регистрирайте, за да гласувате.

Recommended Posts

Защо си мисля, че тази "обладаваща" муза..........няма много общо с теорията?

Знанията ми относно това, че "Музикалната система включва 99 тона от 16 до 4096Hz" не ми помогнаха днес да изкомпозирам нищо :greenball:

И един въпрос към всички изказващи познания относно завършващите Държавната музикална академия - "Консерваторията"

Без да оспорвам това, което твърдите ВИЕ...............предполагам, че сте наясно, че по-голямата част от световно известните музиканти....наши идоли са минали през висше музикално училище.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 126
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Без да оспорвам това, което твърдите ВИЕ...............предполагам, че сте наясно, че по-голямата част от световно известните музиканти....наши идоли са минали през висше музикално училище.

Не знам за кои точно любимци говориш, но моите до един не са, а са продали мноооооооооого албуми и всеки ги е чувал...

Я си помисли малко и пак ела. :hello:

 

--------------------

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да бе, и аз познаам тука едни нещастници, дето музикално училище на снимка са виждали, особено един вагабонтин, нещо с М беш, ма Меркурий ли, кво там.

Накви Храпсодии май писал, бохемски ли кви ли, :think:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Elvis has left дъ билдинг, го тоя, той и за миньор не стаа, ами па тоа Том Джоунс само за трева пее :metalist:

 

опааа обърках съ, сметайте миньора за шифьор

Редактирано от peshoy2k
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да бе, и аз познаам тука едни нещастници, дето музикално училище на снимка са виждали, особено един вагабонтин, нещо с М беш, ма Меркурий ли, кво там.

Накви Храпсодии май писал, бохемски ли кви ли, :think:

Самотен...

Виж, сигурно има такива, но примерно другите трима от Куийн май тц, а?...

Пък и не съм сигурен дали той не беше завършил дизайн, а просто е учил пеене като ученик, ма чак пък висше...

Значи, за да не бъда разбран погрешно, убеден съм, че музикално образование, средно или висше, е огромен плюс, и съответно неграмотността на мнозина като мен в музикалната теория е минус.

Но талантът може само да бъде култивиран, "наторяван" от учението.

Той не може да бъде създаден от най-съвестното учение или тапии.

:hello:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам за кои точно любимци говориш, но моите до един не са, а са продали мноооооооооого албуми и всеки ги е чувал...

Я си помисли малко и пак ела. 

 

Дойдох!

Ами ще ти напиша няколко......произволно избрани :ph34r:

 

:read:

John Petrucci

John Myung

Mike Portnoy

Derek Sherinian

Steve Vai

Joe_Satriani

Стив Хамилтън

 

Няма да сядам да мисля повече........

Съжалявам, ако не са сред любимците ти.

Много мои любимци също не са завършили музикални училища......но не за това говорим!

:metalist:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

John Petrucci

John Myung

Mike Portnoy

Derek Sherinian

Тоя път ти почети малко. От всичките тези само Дерек е завършил Бъркли. Останалите трима са напуснали след година и половина колежа, за да се отдадат на великия пробив, който обаче се случва седем години по-късно и се налагало да се занимават с изключително извисени дейности като разнасяне на китайско, бачкане в музикален магазин и даване на частни уроци, за да преживяват, докато успехът ги удари в главата. :metalist:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
John Petrucci

John Myung

Mike Portnoy

Derek Sherinian

Тоя път ти почети малко. От всичките тези само Дерек е завършил Бъркли. Останалите трима са напуснали след година и половина колежа, за да се отдадат на великия пробив, който обаче се случва седем години по-късно и се налагало да се занимават с изключително извисени дейности като разнасяне на китайско, бачкане в музикален магазин и даване на частни уроци, за да преживяват, докато успехът ги удари в главата. :angry:

Чета винаги, когато имам време......благодаря.

Историята, която разказа ми прозвуча като нещо, което си научил под секрет от таен източник. :curse:

Не знам защо ми обясняваш тези неща.....явно имаш нужда. :happy:

Без да оспорвам това, което твърдите ВИЕ...............предполагам, че сте наясно, че по-голямата част от световно известните музиканти....наши идоли са минали през висше музикално училище.

Кое точно не разбираш от моя цитат............

<_<

Редактирано от Misunderstood
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
Фактите са си факти. А непрекъснатите ти заяждания с всеки в този форум могат да доведат само до едно.  <_<

:stop:

Защо реши, че се заяждам бе човек?

Опитах се да ти обясня, че фактите, които излагаш не са някаква тайна. При условие, че давам тези музиканти за пример....ами явно поназнайвам нещо за тях.

Освен това ме апострофираш без изобщо да си видял точно за какво говоря!!!

Във този форум не се заяждам с никой, защото нямам такава цел.

Тук съм за да прекарвам добре свободното си време, за да научавам нови неща, да си бъбря с хората и още куп неща....но не мога да разбера едно.

Много от вас обичат да дават мненията си, да оспорват това, което пишат останалите.

Това е прекрасно - нали за това са форумите - В спора се ражда истината

Защо обаче, когато се случи подобно нещо с тях се засягат.....извини ме, но не го разбирам :think:

Приемам, че просто се шегуваш.......иначе не ти подхожда на ника :curse:

:happy:

Редактирано от Misunderstood
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Значи хубаво е един музикант да знае теория на музиката ,преди много я подценявах но сега като я седнах да я чета за испитите открих доста интересни неща ,дори и някои неща ми се разясниха като ритмични фигури ,делене и т.н .Има някои работи в теорията като познаване на интервали които още ми куцат но то това се постига с време и свирене на упражнение .Както казва Слави Трифонов музиката по- лесна от математиката защото смяташ половин тон надолу и половин тон нагоре и за това решил да кандидатства музика а не математика

Редактирано от evans
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Самотен...

Виж, сигурно има такива, но примерно другите трима от Куийн май тц, а?...

Пък и не съм сигурен дали той не беше завършил дизайн, а просто е учил пеене като ученик, ма чак пък висше...

Значи, за да не бъда разбран погрешно, убеден съм, че музикално образование, средно или висше, е огромен плюс, и съответно неграмотността на мнозина като мен в музикалната теория е минус.

Но талантът може само да бъде култивиран, "наторяван" от учението.

Той не може да бъде създаден от най-съвестното учение или тапии.

нещо не се разбрахме.

Постът ми беше майтап.

Напълно споделям мнението ти.

Меркюри е учил сценичен дизайн, декори, костюми, даже сам си е шил някои.

Никви музики не е изучавал.

Бийтълс също.

Така че :blink:

Па аз обикновено кат се праа на умен не - ни ми съ удава (тъп съм съ родил, тъп ша си остана), затва не сме се разбрали сигурно :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  Но талантът може само да бъде култивиран, "наторяван" от учението.

Той не може да бъде създаден от най-съвестното учение или тапии.

:hello:

:cheers::):):):)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.