Jump to content
Българският форум за музиканти

Бас Davison


mishaka

Recommended Posts

Здравейте!

 

Докато си търсех оферти за бас в нета попаднах на следните 2:

http://cgi.ebay.com/NEW-5-STRING-BASS-FLAM...1QQcmdZViewItem

и

http://cgi.ebay.com/NEW-2006-RED-5-STRING-...1QQcmdZViewItem

 

На мен лично това ми звучи доста добре и понеже имам приятел в щатите, който може да ми я поръча и внесе като си идва, ме интересува какво знаете за тази марка Davison.

 

Благодаря предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Иначе пробвал ли си ги тези басчета защото не е много удачно да ги купуваш без да си :virtuoz: може да не са ти удобни ли да не ти харесат как звучат :virtuoz: Иначе не съм чувал тази марка

:greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм ги тествал и честно казано само това ме притеснява.

Но като се замисля пробвал съм поне 10-на марки басове (по-евтини и по-скъпи модели) и не ми се е случвало да попадна на китара, която е адски неудобна. С други думи мисля, че е малка вероятността да не ми пасне някоя от тях.

 

Колкото до звука, за тия пари не очаквам чудеса, но понеже китарата е сравнително евтина, ще мога бързо да спестя пари и да и купя по хубави адаптери например.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При тази цена е ясно, че не можеш да имаш кой-знае какви очаквания, както е ясно и че тояжката е китайска. Хубаво е, че са споменали материалите от които е направена, само това "5 Volume and tone controls for wide tone selection!!" ми звучи малко като техническа спецификация на касетофон от бит пазар :D

Ако сменяш адаптерите вероятно ще трябва да я занесеш на майстор да издълбае нови легла, защото се съмнявам, че ще намериш други с такава форма и размер.

 

Ако не си привързан към формата на баса от линка, който си дал и и си склонен да свириш с нещо по-класическо виж RONDOMUSIC.COM

Предлагат 4 и 5 струнни басове с адаптери тип "Джаз бас" и "Пресижън бас", а такива ще можеш да си вземеш от DiMarzio, Seymour Duncan, Bartolini, EMG, Аеrо, Rio Grande и всеки друг производител, който ти хрумне. Не вярвам да има коренна разлика в качеството и изработката. Отзиви за инструментите от Rondo Music, както и идеи за модификации можеш да видиш във форумите на www.talkbass.com

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Така като ги гледам доста зарибяват... Добре изглеждат. Пък и цената не е много висока! :unsure: Ама пък кой знае дали звучат добре, както казахте..

Редактирано от Blinda
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мога та ти кажа 4е за тия пари ни6то по доброне може6 да вземе6 така 4е ако може6 купувай без да се притеснява6===само да те предупредя 4е нивото на тия басове е някаде фактор new line просто ги прават на едно и съ6то място

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мога та ти кажа 4е за тия пари ни6то по доброне може6 да вземе6 така 4е ако може6 купувай без да се притеснява6===само да те предупредя 4е нивото на тия басове е някаде фактор new line просто ги прават на едно и съ6то място

 

Какво е нивото не знам (въпреки че работя във Фактор), но за мястото на производство май си в грешка. Китай е по-голям отколкото си представяш :nono:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

може би не съм се уто4нил имах предвид то4но Китай не конкретна провинция..просто като бях в корея пробвах един мн подобен като този дето иска да си купи пи4а...а по тва време дрънках на Faktor new line 5....един син ..разликата между двата бе6е покъртително малка като звук особено на хъмбъкъра на бриджа ...странно нали, ама те и като цена са по4ти едни и съ6ти. аз си го бях взел моя за 370 кинта...200$ не са пове4е ....с уважение към Разбойник.....

пп...Надявам се не съм прозву4ал грубо и не съм те обидил ...6то го имал този фактор зна4и си е заслужавало....хехе дайе мога да ти прата песен със сегово у4астие слапове и тнт

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.