Jump to content
Българският форум за музиканти

Въпрос за акустична китара


doviciozo

Recommended Posts

Колеги акустичната ми китара е от палисандър и изглежда с много бледи цветове, с какво мога да я намажа или полирам за да изпъкнат цветовете на дървото.Трябва ми нещо с което дървото ще може да диша,гледах разни пасти но незнам коя от тях е подходяща за целта тъй като незнам английски, а и ми се струва че те са само за електрически китари.Моля някой който е ползвал подобно нещо да каже.Благодаря предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип палисандровите грифове не се мажат с нищо. Палисандровите ф-бордове е хубаво да се мажат с лимоново масло. Има хора, които използват и бадемово. За палисандъра по самото тяло на акустичната - пак някакво масло и нищо повече.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С нищо. Китарата е лакирана, а под лака не можеш да мажеш. Единствено можеш да освежиш фингърборда като свалиш предварително струните. Продават се различни масла в музикалните магазини. Обикновено лимоново или бадемово.

Предполагам, че от палисандър са дъното и страните на китарата, горната дека обикновено е от иглолистен материал - смърч или нещо подобно. Ако толкова те вълнува външния вид на инструмента се посъветвай с някой майстор. Но мисля, че по-важен е звукът на китарата, отколкото това, че е поизбледнял цветът й.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Страниците и гърба са от палисандър а грифа е от махагон фретборда също е палисандър а горната дъска е цяла от някакъв печен смърч.Значи да търся лимоново масло и ще видя какво ще стане.С бадемово си мажех ел китарата но то е много тежко и почна да пропива в фретборда той е от абанос.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, прочете ли поста над твоя или ше махаш лака?

Ако питаш за полиране на самия лак има си препарати за това .. "Dunlop 65" ако не ме лъже късата ми памет!

 

Нещо не успях да разбера аджеба какво искаш да направиш ... :unsure:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искам да намажа с нещо само лака но той е някакъв дишащ или поне така пише в документите на китарата, и ме е страх да не запуша порите на този лак ако е такъв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като свиря и ми се изпоти ръката страниците стават много тъмни и с изпъкнали шарки.Това естествено се получава като ги докосна несъзнателно , а не по време на свирене.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не можах да кача снимки но разбрах за какво става дума и ви благодаря на всички, ще си взема Дънлоп 65

Редактирано от doviciozo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 6 months later...

Здравейте! Имам едно питане. Имам си китарка - дрънкам си с нея, черен Washburn, полиран, но съм успял да го понадраскам малко отпред.

Може ли да ми кажете как да го поддържам - препарат, който възпрепятства това драскане или после как да се лакира.

И още 1 въпрос - отстрани грифа ми се е понапукал, защо се е случило това, как да го избегна ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://www.musicworld.bg/bg/c_675/i_30413/Dunlop_6574.html

Това е препарат е за полиране,недълбоки драскотини може да изчисти.За грифа най-добре пусни снимки,напукано е много разтегливо понятие.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://www.musicworl...unlop_6574.html

Това е препарат е за полиране,недълбоки драскотини може да изчисти.За грифа най-добре пусни снимки,напукано е много разтегливо понятие.

Добре, благодаря!

Препарата ми е известен, щом ми го казвате, ще ида да го взема и може би ще се оправи. Да, повърхностни са драскотините, но на светлината много ме дразни. Преди това имах дървенки отсекъде бг китарки, които никога не ми е правело впечатление дали имат нещо по тях или нямат, е, не бяха гланцирани, а тая и

черна.... ма евтино я взех... затова. Ето една отвратителна снимка ще кача, ама толкова си може апаратчето. Пък и намалявах размера, за да мога да я кача. Дано да се вижда за какво говоря! 662a3f8af17c6cac.JPG

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.