Jump to content
Българският форум за музиканти

Ъ?


Recommended Posts

Вярно ли, че на бас не може да се свири с перце 1 мм? Казаха ми, че било прекалено тънко. Мога и сам да разбера, обаче защо да купувам нещо (макар и евтино), което после няма да ми върши работа вероятно!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Свири се с каквото перо искаш.:metalist:

Проблема на по-тънките, е че по-бързо се изпилват. А проблема на самите пера, е че изпилват никела на струните.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ползвам Jim Dunlop Jazz III (1 mm.) и се получава пърфект. Честно казано не знам дали ще мога с по-дебело, нито вдявам къде е файдата от него...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

пи4ове давайте със пръсти много е по ритми4но' като се нау4и 4овек' тона е мн по красив...ако имате подходя6та техника става дори и по бързо...вземете Били 6ийнън например

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като свиря с перо най удобни и най много ми харесва звука от тънките но твърди.Иначе предимно и аз с перо жуля :unsure: най вече заради звука :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ползвам Jim Dunlop Jazz III (1 mm.) и се получава пърфект. Честно казано не знам дали ще мога с по-дебело, нито вдявам къде е файдата от него...

аз се захласнах по "малкото му" то е същото само че мъничко и е баси удобното , други които са ми удобни са тия пак на дънлоп Стъбитата (2-3мм)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1мм си е съвсем нормална дебелина за бас китара. Лично аз препоръчвам горещо D'Andrea 1,15mm. Това е най-доброто перо, което аз съм ползвал, устойчиво е, на големина е подходящо за различни стилове и не е на някаква извънземна цена (1 лев). Надявам се да ви допадне. Поздрави! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега видях за стъбитата. Лично аз не ги одобрявам много. Ползвах 2мм и 3мм, но много се хлъзгат, самия материал също не ми допада. Но, въпрос на вкус. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Свири се с каквото перо искаш.:virtuoz:

Напълно съм съгласен!

Можеш даже да си изрежеш перо с каквато си искаш форма от фонокарта!

Само дето пуска "пърхут" върху баса след известно стъргане... :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Аз също ползвам стандартно 1 мм перце...опитвал съм и с по-дебели, и такива дето се водят специално за бас...но много се хлъзгат и няма същия контрол...а звука си остава все същия

Редактирано от Burton
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.