Jump to content
Българският форум за музиканти

какво мислите ?


Recommended Posts

днес случайно присъствах на една лекция по орган,водена от проф.Нева Кръстева,и направо унемях.Кажете си мнението ,трябва ли един музикант прфектно да владее пианото ,за да почне орган или трябва паралелно да свири на пиано и орган,дори да не е толкоз добър пианист

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен едното и другото вървят ръка за ръка като техника, просто при органа имаш и техника при краката. Иначе аз лично не съм свирил на орган. Кажи малко повече за тази лекция :metalist:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

е трябва да се отбележи че е доста трудно да се свикне с мисълта че при органа не резполагаш с педал за задържане на звука.И минава време пък си е и трудничко да кълчиш пръсти и китки за да задържаш тоновете...особено на някоя 5 гласна фуга...иначе може да не си свирил на пиано и даже си мисля че ще е по лесно именно заради липсата на педал(за задържане на звука)Но пък тепърва трябва да се запознаеш с клавиатурата.

 

Иначе си е уникат.Във Виена съм бил в катедрала на концерт ;) няма такова нещо!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Иначе си е уникат.Във Виена съм бил в катедрала на концерт ;) няма такова нещо!!!

Завист...завист :P Много ми се иска да видя и чуя концерт на подобно нещо!! Ако някой разбере нещо да казва:P

А колкото до синтезаторните органи...ама много ги харесвам! ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Иначе си е уникат.Във Виена съм бил в катедрала на концерт  :D  няма такова нещо!!!

Завист...завист :P Много ми се иска да видя и чуя концерт на подобно нещо!! Ако някой разбере нещо да казва:)

А колкото до синтезаторните органи...ама много ги харесвам! :D

В БГ може само в Зала България да отидеш на органов концерт и то изпълнен точно от Г-жа Нева Кръстева, ...която едвам ми даде изпита ше и се невиди... при това веднъж на високосна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...
Отговорено (Редактирано)

Бях решил да пусна тема за тръбните органи, тъй като ми беше интересно дали има запалени по техния неповторим звук. Аз мога да кажа само това, че най-древният инструмент, използван все още в европейската музика е точно органът. И до ден днешен, поне спред мен, не се е намерил инструмент (не само акустичен, а и електронен) с по-добро звукоизвличане, такова огромно богатство на тембрите и такава емоционална наситеност на музикалните произведения, писани за него. Няма и да се на мери - гарантирам!

 

А ако някой се интересува от органите в България може да погледна това клипче:

Органите в България

...или да посети статията в Българската Уикипедия:

Редактирано от Basilius
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Според мене органът е доста сложен.За истински,огромен орган,май трябва да си и гимнастик :greenangel: Иначе поне трябва да имаш познания някакви за пианото.Орган без пиано не става

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...Орган без пиано не става.

 

Ха-ха, интересно как са ползвали органа преди да е създадено пианото?

 

Естествено, че може да се свири само на орган, въпросът е по-скоро в това, че е по-достъпно да свириш на пиано и при специален интерес да започнеш да свириш и на орган.

 

Влад

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Същата тази тоспожа направи показно\концерт\лекция в Органовата зала в Добрич и похвали че тук имаме един от големите и поддържани органи а що се отнася до уменията- :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бях решил да пусна тема за тръбните органи, тъй като ми беше интересно дали има запалени по техния неповторим звук. Аз мога да кажа само това, че най-древният инструмент, използван все още в европейската музика е точно органът. И до ден днешен, поне спред мен, не се е намерил инструмент (не само акустичен, а и електронен) с по-добро звукоизвличане, такова огромно богатство на тембрите и такава емоционална наситеност на музикалните произведения, писани за него. Няма и да се на мери - гарантирам!

 

А ако някой се интересува от органите в България може да погледна това клипче:

Органите в България

...или да посети статията в Българската Уикипедия:

 

Не забравай, че първите органи далеч не са били толкова големи и с такива възможности.... Organ History

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе хора, какво сте се хванали да спорите, пийте по една бира и по-спокойно. Орган без пиано става, както и обратното... Това е повече от ясно! И синтезатор без пиано също става...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе хора, какво сте се хванали да спорите, пийте по една бира и по-спокойно. Орган без пиано става, както и обратното... Това е повече от ясно! И синтезатор без пиано също става...

Абсолютно вярно!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.