Jump to content
Българският форум за музиканти

Ако сте на 0-та ?


Recommended Posts

здраствойте герои народни , питам аз ако сега започвате да свирите и да се занимавате с музика ,с китара за по-точно как бихте започнали , всички знаете как сте започнали ,едни само с акорди , други нота по нота и солфеж в даскало ? та как бихте започнали като знаете през какво сте минали ,кое ви е било трудно и така натак , кво бихте направили ако сте на нулата и искате да стигнете до финала по най-правия и къс път ??????????

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-точно, какво те интересува? Да започнеш какво - учене? Ако питаш това и те интересува запознаване с музикалната теория - елементарна теория и солфеж най-напред.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

въпроса е как бихте започнали за да не допуснете грешки които да ви се налага да поправяте в по -късен етап , накратко по-коя писта се минава за да излетиш по правия път ? :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз понеже до 6-я месец не знаех акордите и само си дрънках, сега бих научил първо тях.Второ бих тръгнал на уроци.Трето- няма да градя бързина а ще наблегна главно на техниката.Ми общо взето е това за друго не мога да се сетя

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добър учител - той знае какво и как да се учи :) Защото от скоро се занимавам с един приятел-ентусиаст да го уча на китара, но въпреки че съм свирил сумати време, ми е трудно да му "преподам" моите знания, по такъв начин, че той да ги разбере и схване лесно..Като му казах "айде сега да те учим на акорди", а той като каза "кво е тва акорд", ходи обяснявай :) Та..въпроса е доста...сложен, ако мога така да кажа. Лесно е да кажеш "акорди, после много свирене на акордчета, таблатури, по някое време скали, пак много свирене..междувременно теория..". Ето даже пак се получава парадокс, защото на мен теорията наистина ми дойде междувременно, и все още уча теория, но не мога да ти кажа на какъв етап започнах.. Абе..сложна работа...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мда право казвате , аз почнах е така акорди акорди удри удри и сега си патя здраво нито солфеж знам нито теория , според мен най-вредно е да се пропуска солфежа :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Не знам какво искаш да кажеш под думата финал, защото малко хора според мен са се приближавали до него, но истината е свирене свирене и пак свирене!!! Свирене на всичко и постоянно! Теорията и композирането идват с времето :P;):P

Редактирано от maegril
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Абе не е вярно,че теорията идва с времето.Няма как сама да падне от небето.

Всичко се гради паралелно.

Ако започваш баш от 0-та,първо е най-добре да научиш нотите(коя,къде и как) и основната теория ,акордите,после барета и успоредно с това да учиш разни песни.

Абе най-добре тръгвай на уроци

Редактирано от Jolene
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Kак ще започна ли...ами както и започнах -с класика..е сега вече ще ме бият.

това което силно те съветвам е да избегнеш добре описания метод "акорди, после много свирене на акордчета, таблатури, по някое време скали, пак много свирене..междувременно теория"..не че не става, сигурно може и така...но едното не изключва другото. Няма да се уморя да повтарям че класическата китара притежава на практика единствената добре изградена дидактична система за начинаещи. Така свири си леко досадните прелюди на Агуадо, а отделно Е5Е5Е5Е5Е5Е5 А5А5А5А5А5А5 колкото ти душа иска :headbang:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

каде мога да намера на агуадо полезен сайт да си отпечатам нещо ??? щом казваш ,че е добре , много ми трябва нещо свързано със солфеж и слух ..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

каде мога да намера на агуадо полезен сайт да си отпечатам нещо ??? щом казваш ,че е добре , много ми трябва нещо свързано със солфеж и слух ..

Дионисио ( май така беше) Агуадо е композитор класически...честно казано не знам какво целиш с този пост :D ако искаш да започнеш да се учиш да свириш на китара, намери си добър учител, без учител поне в началото е сложна работа...ако пък поради някаква причина не искаш да ходиш на учител ( макар че освен финансова такава аз друга не мога да се сетя) , моята скромна препоръка са школите на Юли Марков, за съвсем начало и после супер школите на Трой Стетина..а и намери някой ама по добър от теб за да може да свирите от време на време заедно..

относто солфежа - е това вече сам не става...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз започнах да се уча в група. Решихме няколко момчета от малкия град, на едно напиване седнахме и разпределихме, кой на кой инструмент схте сжири. Мисля, че това е началото, което трябва да бъде. От нещата, които не направих навреме е да си намеря добър учител по китара, да събирам пари за сносна китара. Да се науча пътво на акустична, но хубава акустична, не както е схващането, че като се научиш на кофти китара ставаш виртуоз. Аз откакто си купих хубави китари за 2 години дръпнах толкова, колкото преди това за 12 с кофти ,китара. И може би не напоследно място с групата ми бихме наблягали повече на кавъри и по- малко на авторски, в самото начало. все пак от кавърите се учи човек как се правят аранжименти. :cheers: Има още много неща, но трябва да си припомня още веднъж всичко :cheers:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вярно е, както бе казано горе, че теоретичните знания не падат от там :cheers: (сиреч, отгоре). Става с учебници по елементарна теория, хармония, контрапункт, оркестрация, музикален анализ (за да са пълни знанията). И солфеж. За солфежа са нужни уроци. Има и сполучливи програмни продукти за упражняване на слуха.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.