Jump to content
Българският форум за музиканти

ВЪПРОС


Self-Sacrifice

Recommended Posts

По-точно? Set neck или neck through имаш предвид? Ако е второто,лично за мен е всичко друго,но не и недостатък - имам такъв бас.По принцип neck through конструкцията се отличава със стабилен състейн.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте!

Въпроса ми е Предимство ли е или Недостатък когато грифът е съединен с тялото :wall: :)

Благодаря ви!

Ако си събрал кинта за SRX700 няма кво да питаш, ами направо налазвай. Или мислиш, че те гъбаркам?! :) Нещата са тъй, както казва Mephistofel.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами реших да събирам за Ibanez SRX700 та защото той е с такава конструкция затова се интересувам.На мене ми изглежда много стабилно но все пак.Но ми е интересно какво се прави ако ти се изкриви грифа или се повреди B):);)

Благодаря ви

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това определя тона, по точно неговото отзвучаване. Най-добре да пробваш бас с нек тру и бас с болт он, и сам да решиш какво те кефи като саунд и тн. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Това е въпросния бас ;)B)

SRX700NT.jpg

5pc. Maple/ Walnut Neck Material

Light Ash Body

24/Medium frets

Rosewood Finger Board

Accu-Cast B200 bridge

PFR-AL4N Neck PU

PFR-AL4B Bridge PU

Pearl Dot Inlay

CK : Hardware Color

EQB-IIDX 2-Band

Редактирано от Self-Sacrifice
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мога да ти кажа 4е за,мен колкото по малко дупки и болтове по дървото толкова по малко концентратори на напрежение по висок състейн пове4е удобство...аз свира със такъв бас и ми е върхоно удобен и зву4и стра6но...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мене само ме притеснява да не се прецака нещо грифа :unsure:че няма оправия :rolleyes:

Ще го прецакаш единствено с мощни шутове или ако му натягаш струните във вана с вода:ph34r: А и се замисли дали скъпите модели басове щяха да ги правят така, ако всичко беше толкова лесно?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

неа проблемс с neck thruogh body - тва дет ко искаш, давай и ни съ притеснявай.

Аз по принцип съм с bolt on щот съм с Фьендьер и съм повече "за" bolt on, ма няа никва опасност да съ изметни грифа, бъди спокоен, а па ак ье с две пръчки /trusrodd/ - е-е-е-хее... йощ по-добре. Туй ье! Гуд лък!!! :P:P;);)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

неа проблемс с neck thruogh body - тва дет ко искаш, давай и ни съ притеснявай.

Аз по принцип съм с bolt on щот съм с Фьендьер и съм повече "за" bolt on, ма няа никва опасност да съ изметни грифа, бъди спокоен, а па ак ье с две пръчки /trusrodd/ - е-е-е-хее... йощ по-добре. Туй ье! Гуд лък!!! ;):):happy::happy:

Искаш да кажеш че в грифа има 2 метални пръти ли?? това звучи надежно B) Мерси все пак:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искаш да кажеш че в грифа има 2 метални пръти ли??

Да,има такива.Даже на мен единия ми бас е с два truss rod-a. :happy:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искаш да кажеш че в грифа има 2 метални пръти ли?? това звучи надежно B) Мерси все пак:)

Не са 2, един е, но и той е достатъчен:)

Аха еми би трябвало де за тия пари ;) ;) но все пак,мамка му стара един такъв инструмент се взима веднъж нали така трябва да съм сигурен.Абе тоя модел не го видях в ценовата листа на Икономов?? Дали го има,щото ако не ще трябва да го поръчвам и тогава бая парички излиза иначе струва 670$ в момента от Америка да се купи, но тука ще има и бая надценка и ... шибана ситуация :happy::happy:

Съвети :wall: :wall: :wall:

Благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.