Jump to content
Българският форум за музиканти

Преработване на захранване на кубе защото шуми.


Recommended Posts

Здравейте

 

Когато свиря на кубенцето ми лази по нервичките шума дето го има. Погледнах схемата на електрониката на кубето и що да видя. Ултрабюджетно изпълнение на захранване, за ултрабюджетно кубенце:

PowerSupply.jpg

След като свикнах да пазарувам от Фарнел добри като параметри части имам въпроси за преработката на захранването:

1. Диодите с какви да се сменят, shottky, ultra fast recovery, или други, предложете модел. Да се запаралелят ли с кондензатори, какви? Моля (вълшебна думичка)!

2. 2200 uF ще окаже ли голямо влияние ако му се увеличи капацитета и се вземе модел тип "Audio" или "Low ESR". Коментари, мнения, предложения.

3. От 220 ома резистора може да се ползва ей тая схема:

7815+7915.jpg

Коментари мнения предложения.

 

За да боря шума мога да сменя някой и друг кондензатор около входното стъпало. Но смятам че промяната на захранването ше се отрази най-чувствително, ушебъркащо върху щума от кубето.

Редактирано от a_panov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявай, ако съм разбрал грешно, но ако ще заменяш стабилизращите ценерови диоди с тая схема мисля, че не са ти нужни и 220 омовите резистори. Те служат да ограничат тока през ценерите. По скоро можеш всичко надясно от изходните точки на греца да замениш със схемата, която си дал. За останалите въпроси не съм компетентен да се изказвам :)

 

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То добре, като идея, но малко ми се чини на свинче звънче.Ако все пак автора го прави от любопитство и финансовата страна не е кикакъв фактор, успех :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Шума ти идва от операционните усилватели,не от захранването.

 

Изпревариха ме :ok:

Вземи си няколко ОУ 5532 и/или TLC2272 , за тоя амп няма смисъл от по-добри , цокълчета за тях.

Резисторите в пътя на сигнала и в обратните връзки ги смени с металослойни 1% (едни зеленички 0.6вата от Комета), първо подмени по-високоомните.Може да смениш или шунтираш с доппълнителни пикофарадните кондензаторчета в обратните връзки - шума има широк спектър.

Мога да огледам схемата и да ти направя списъче стига да не те мързи да разпоявяш :)

Успех и от мене !

Редактирано от tzolov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цолов!

С тебе може да сме се виждали из Враца щото аз съм врачанин.

Едно ядене и пиене имаш от мене ако стане тихо това кубе. Опиши ми в подточки кое как - 1. ....., 2. .... и т.н. Живея в блок и свиря след 10 вечерта, на ниски нива. Едвам, едвам да се чува китарата и брума е доста осезаем. Пък и аз съм нередовен с двете уши, чувам прилепите как църкат покрай блока като си отворя прозореца па какво става за един брум...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Последно шум ли имаш или брум?

Ако е брум от захранването ли идва или по кабела от китарата? Преди да изясниш причината няма смисъл да вадиш поялника.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дават ти една техника с някакън шум/брум, е като нямам техника за замерване да видя какво е не мога да позная на слух. Аз ще го направя и ще дам обратна връзка как, какво се е променило.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Иваждаш входния жак от кубето. Това трябва да замаси входа (или така си мисля, но можеш да провериш). После слушаш шума, брума или каквото там те смущава. Брумът е с честота 50 и 100 херца, като стоте са задължителни. Каквото чуеш - от кубето е.

 

После захлупваш на леглото китарата върху струните и я включваш. Слухтиш за промяна. Ако новият шум преобладава засега не бараш кубето. После отиваш на темите "как се екранира китара" и "как се запоява китарен кабел".

 

Най-неприятно е, когато поради лоши стечения на обстоятелствата в помещението има малко по-изявени електромагнитни полета.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.