Jump to content
Българският форум за музиканти

искам да свиря на кларинет - какъв да търся


Recommended Posts

колеги,гайдар съм от 3 години и уча в НУФИ "Широка лъка" на 15 год. съм.Реших да уча друг инструмент но не фолклорен реших да е кларинет . Ще ми помогне ли гайдата за кларинета и обратното?Какъв да търся,спрях се на полу биьом.

Чух че има и някакви китайски добри ли са? По-добри ли са от американските френските и чешките?Има много хора които си продават кларинетите за по 200-300 лева . Заслужава ли си?

БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО!!! :) :) :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колеги,гайдар съм от 3 години и уча в НУФИ "Широка лъка" на 15 год. съм.Реших да уча друг инструмент но не фолклорен реших да е кларинет . Ще ми помогне ли гайдата за кларинета и обратното?Какъв да търся,спрях се на полу биьом.

Чух че има и някакви китайски добри ли са? По-добри ли са от американските френските и чешките?Има много хора които си продават кларинетите за по 200-300 лева . Заслужава ли си?

БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО!!! :) :) :)

 

^Много добре! Въпросите ти не са малко и на повечето от тях е отговаряно вече. Постарай се да прочетеш в пълнота какво е писано тук досега по темата. Ако е останало нещо неизяснено, формулирай кратък въпрос. И ще ти бъде отговорено.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До автора на темата:

 

На абсолютно всички, зададени от теб въпроси е отговорено. Тъй като този раздел е един от най-бедните от към обем, ще ти е много лесно да откриеш отговорите. Изисква 10-15 минути.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

здравей аз ще ти препоръчам да се насочиш към френското и по точно Buffet Crampon . аз свиря с такъв и просто нямам думи ,дава изключително верен тон абе няма какво да приказвам колегите също ще ме подкрепят предполагам.

Редактирано от klarineta
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...

Кларинета предполагам ще се ползва за народна музка или греша?

Ако ще е за народна музика то си вземи пълен бъом задължително!!! Има свестни кларинети за 500-600 лева се намират, верно е че ще са старички вече и ще са поожулени, но пък едно ходене при добър майстор и смяна на падушки, коргчета и пружинки прави чудеса с инструмента. Да не говорим че по този начин на 90 % ще си спестиш едно евентуално разсвирване на инструмента което иначе ще ти коства часове и месеци, за да стане като хората.

 

Кларинетите както знаеш са няколко вида. Вече се завръщат отново и C (срой) кларинетите, но те не те интересуват.

Има стара и нова система ... теб определено ти трябва новата система или така наречената бъом система. Доста по-улеснена и доста по добре подредена като гриф на самия инструмент.

Мога много да ти изпиша по тази тема имам 5 кларинета, всичко става с времето ...

 

Ако не ти се инвестират много пари, вземи китайски бакилитов за начало. Лесен е за поддръжка, а и да му стане нещо няма да те е яд. Поддръжката на тези инструменти не е евтина от сега ти казвам да си го знаеш. Консумативите са постоянни и трябва да се сменят често - платъци, пружинки, падушки (все ще има по някоя) и така ...

Важно е и мундщука който ще използваш както и платъка. Потърси помощ от някой който е наясно с кларинетите, за да може да ти обърне по-специално внимание и да не направиш грешен избор!

Успех колега, ако имаш конкретен въпрос го задай! А за марката дали бюфе, зелмер, амата или другите ... всеки има собствен избор и всеки харесва това което му пасва най-добре. Клишетата трудно се разбиват, но пък и не винаги са верни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.