Jump to content
Българският форум за музиканти

Проблеми с по слабия крак


Recommended Posts

Така,свиря вече от 3 години на барабани а с кардан от 2 в началото не го ползвах много но сега свиря в група и ми е много трудно защото левия ми крак не е толкова развит и и търся упражнения за да ги изравня.Като цяло имам и друг проблем,че на концерти или когато сам много отпуснат си свиря повечето темпота без проблем и като се чуя,че го свиря развалям всичко !!! И така не знам кога какво мога :Д.Затова искам ако може съвети от по-напреднали и да ми дадете упражнения за левия крак :п.Интересен факт е че като си купих новия кардан изсвирих Angel Of Death-sLAYER.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всички упражнения за ръце спокойно можеш да ползваш и за краката!

Пробвай да свириш лесните песни само с ляв крак, за да се поочули лявото и да заякне.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://www.georgekollias.com/index2.htm

Влизаш на "Education" и ако свириш нещата, които ги има там постоянно ще имаш голям напредък. Като ако търсиш само краката първо "16 - уик спиид контрол" направи. И започни по-бавно от дадените скорости. Аз лично почнах с 60 бпм :) .

Успех.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

искам да попитам, понеже разгледах това за 16-сетте седмици и видях че срещу упражненията пише 4 минути или 2,3, наистина ли само по толкова на ден трябва да се свири или има повтаряне?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Така,свиря вече от 3 години на барабани а с кардан от 2 в началото не го ползвах много но сега свиря в група и ми е много трудно защото левия ми крак не е толкова развит и и търся упражнения за да ги изравня.Като цяло имам и друг проблем,че на концерти или когато сам много отпуснат си свиря повечето темпота без проблем и като се чуя,че го свиря развалям всичко !!! И така не знам кога какво мога :Д.Затова искам ако може съвети от по-напреднали и да ми дадете упражнения за левия крак :п.Интересен факт е че като си купих новия кардан изсвирих Angel Of Death-sLAYER.

 

Съвсем нормално е да имаш тези трудности защото за тия 3 години свирене основно с десния крак си преборил много неща, а и освен това едната страна винаги е по-развита. Освен ако не си Майк Манджини. Пробвай наистина да свириш прави ритми водейки с левия крак. Започни бавно, обърни внимание нещо в настройката на педала дали не ти пречи.

 

Аз на базата на други упражнения развих едно свое, което е хем доста лесно, хем е трики и развива координацията. Свириш с краката и ръцете осминки в унисон и през определен период спираш единия крак и противоположната ръка. Изглежда лесно, ама не е докато не разгрееш. Пробвай, дано е от полза!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.