Jump to content
Българският форум за музиканти

изтъняване на гриф


Recommended Posts

Здравейте.

 

Някой изтънявал ли си е грифа при лютиер , и какви са му впечатленията относно устойчивостта на грифа след ремонта.

Евнетуално и ориентировъчна цена и майстор......

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не се учудвай, ако лютериерът те откаже от изтъняването.

Ако си начинаещ просто следващата китара я търси с тънък гриф. Ще ти излезе по-евтино, а и ще е надеждно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

защо не опишеш каква ти е китарката?

 

и да определено е по-добра идея даси намериш готова китарка с подходящ тънък гриф (тънък гриф имат kramer китарките, ibanez и др)

 

и накрая за изтъняване на гриф може да попиташ колегата madmax той прави тази процедура на една китара

 

поздрави

Редактирано от Acei
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Китарата ми е ето тази:

 

http://marketmaker.snimka.bg/other/kitara.246173.23896621

 

Китарата е просто перфектна , чисто нова - истинско бижу , произведена в Корея , в същата фабрика където произвеждат китарите Prestige. Всъщност тя е 99% копие на Prestige , като изключим седефените украшения. И палисандъра на фретборда е естествено почти черен , не съм виждал на друга китара толкова черен палисандров фретборд , наподобява абанос.

 

- solid mahogani-body , with maple top

- maple neck (setneck) with rosewood fretboard.

 

Единственото нещо което не ми харесва е дебелината на грифа , той е тип Гибсън , а аз обичам плоските тънки грифове , като на Jackson , Ibanez. От друга страна грифа е много удобен на моите приятели които са свирили на нея , явно въпрос на лични предпочитания.

Честно казано , изобщо не ми се иска да и изтънявам грифа , и най-вероятно няма да го направя , защото ще е направо кощунство , като се има предвид качеството на изработката , но все пак реших да попитам .

 

В тази връзка , ако някой има предложение за бартер , за равностойна или по-скъпа китара с доплащане от моя страна , но с по-тънък гриф , нека пише на лични.

 

P.S.

Не мога да си позволя да доплащам за много скъпи китари от най-високия клас.

Редактирано от marketmaker
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ При изтъняване на грифа има опасност канала на тръс-род-а да се покаже на повърхността! Послушай колегите и не си прави експерименти без да си сигурен какво ще получиш. Ако намериш по-тънък гриф за същата мензура си е по-добре от нова китара ... ама аз пак се обаждам на слабо време тъй, че ...

 

УМНАТА!

Герги

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Китарата ми е ето тази:

http://marketmaker.snimka.bg/other/kitara.246173.23896621

 

 

мисля си, че тази китарка не трябва да я пипаш

 

ако наистина ти е проблем дебелината на грифа по-добре я продай и си купи друга

 

а има и друг момент - със всичко се свиква

 

опитай се да свикнеш и може да се получи

 

а пък ако я продадеш обади се ще ти предложа една китара с тънък и бърз гриф

 

поздрави

Редактирано от Acei
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както виждаш от снимката , като нова струва над 900 лева , а тя си е все още нова , на около 2 месеца.

На мен ми излезе над 600 лева , защото я взех не от магазин , а от човек .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди години изтънявах гриф на Орфей с раш пила получи се супер. НО да изтъниш гриф на китара, като тази е идьотизъм. Няма да ти обяснявам защо, просто ми повярвай. Или я смени или се научи да свириш на нея.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В тази връзка , ако някой има предложение за бартер , за равностойна или по-скъпа китара с доплащане от моя страна , но с по-тънък гриф , нека пише на лични.

 

P.S.

Не мога да си позволя да доплащам за много скъпи китари от най-високия клас.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, стана ясно че няма да изтъняваш. Питат те какво имаш предвид бартер. После поясняваш че си я взел за 600+, ама била струвала 900+,...

После пак те питат, а ти даваш цитат на първото си мнение?!?

За да няма недоумения, напиши ПРИМЕРНО, търся бартер за еквивалента на 600-800 или колкото ти е там тавана за доплащане, като обявиш и каква е цената за твоята и си готов.

Щот пак ще има недочул, недоразбрал, ама за 900 ли я даваш и т.н. Явно има интерес към китарата. :thumbs_up:

 

И не го приемай като заяждане или от сорта... Ще е в твоя помощ коментара ми :cheers2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Колега, стана ясно че няма да изтъняваш. Питат те какво имаш предвид бартер. После поясняваш че си я взел за 600+, ама била струвала 900+,...

После пак те питат, а ти даваш цитат на първото си мнение?!?

За да няма недоумения, напиши ПРИМЕРНО, търся бартер за еквивалента на 600-800 или колкото ти е там тавана за доплащане, като обявиш и каква е цената за твоята и си готов.

Щот пак ще има недочул, недоразбрал, ама за 900 ли я даваш и т.н. Явно има интерес към китарата. :thumbs_up:

 

И не го приемай като заяждане или от сорта... Ще е в твоя помощ коментара ми :cheers2:

 

Благодаря колега за пояснението , не съм си и помислял че някой иска да се заяжда , нито пък аз искам да се заяждам с някой.

 

Ще се опитам да съм максимално ясен.

 

Китарата като нова е струвала 900+ ,но на мен ми е излезнала 600+ , съответно я бартеросвам за китара която е оценена на около 600 .

 

Мога да си позволя да доплатя някой лев ,ако някой си оценява малко по-скъпо китарата от 600 лева .

 

Естествено китарата може да се продаде на тази цена ако има желаещи , не съм пускал обява в раздел продава , защото не съм мислил да я продавам.

 

Предлагайте на лични , ще ви се отговори.

 

Успех на всички :thumbs_up:

Редактирано от marketmaker
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.