Jump to content
Българският форум за музиканти

Проблем с EH Metal Muff


Recommended Posts

Добър ден. Вчера установих, че Metal Muff-а, който имах от предния ден, вече не работи както трябва. Като се прибрах и го включих звука беше много странен. Сякаш съм надул потенциометъра за ниските тонове и се получава едно голямо мазало като цяло. Друг проблем е, че като въртя Dist потенциометъра и след средата като че ли спира да увеличава дист-а. Също така като натисна Top Boost суича и не прави почти нищо. Променя се съвсем малко звука и дори не както трябва - да усилва високите и средните честоти, за да се чуват по-ясно солата. Има потенциометър за Top Boost-a, който също не променя положението. Забелязах и нещо друго - когато е включен и започна да удрям например празна струна, започва леко да се усилва звука и да става по-ясен, а не размазания шум, който споменах. Ако може някой да ми каже от какво може да се получава този проблем и как мога да го оправя или ако някой от форумът може да помогне с ремонта, ще съм много благодарен. Мога да пусна и запис, за да добиете представа за какво става въпрос, ако е нужно.

Редактирано от !@?~
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Понеже не споменаваш дали ефекта е нов или стар, посредством какво го захранваш, траф или батерия, позволи ми да предположа:

Провери или смени батерията, когато не свириш изваждай жаковете на кабелите от ефекта, използвай само подходящо захранване, с параметри определени от производителя.

Редактирано от ciriljhonson
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

100% съм сигурен, че ако смениш батерията, всичко ще си дойде на мястото, това няма да наруши гаранционните условия.

Признай си без бой. ;)

Когато не го ползваш, вадиш ли жаковете от него?

Редактирано от ciriljhonson
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Ами ще пробвам дали ще се оправи като сменя батерията. Жаковете не винаги ги изваждах вчера, но съм почти 100% сигурен, че натисках копчето за изключване на диста (bypass, което би трябвало да спира използването на батерията). А понеже го държах в калъфа на китарата докато го пренасях, възможно ли е да се е загряло толкова от топлото време вчера, че да се е разтопило нещо отвътре?

 

Edit: Нещо друго, което сега забелязах - като го пусна и да кажем около 10 секунди си работи нормално и след това отново започва да се размазва звука и да става гаден. Също и Top Boost-a в началото си работи и след това се размазва...

Редактирано от !@?~
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стана чудо! Смених батерията и се оправи! Благодаря много за помощта. Надявам се повече да не се случват такива неща. Интересно ми е защо обаче фабричната батерия се оказа толкова калпава. Все пак важното е, че сега всичко е наред! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Браво!

Сега е хубаво да помислиш, за в бъдеще да си купиш качествен траф, защото с батерия просто не се получава. Скъпи са и краткосрочни. Единственият им плюс е безшумната работа и удобството от липса на захранващи кабелчета

А смисълът да изваждаш жаковете е в това, че даже и визуално ефектът да изглежда изключен, той продължава да яде от батерията, т.е. ако го забравиш днес, утре на обяд пак ще имаш същият проблем.

Редактирано от ciriljhonson
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Стана чудо! Смених батерията и се оправи! Благодаря много за помощта. Надявам се повече да не се случват такива неща. Интересно ми е защо обаче фабричната батерия се оказа толкова калпава. Все пак важното е, че сега всичко е наред! :)

 

Тоя педал е супер качествен и здрав, но има един недостатък, че много бързо изтощава батерията, така че каквато и батерия да му сложиш, за 1-2 дни ще грохне, затова изходът е един качествен адаптер и няма да имаш никакви проблеми. Ето ти едно клипче, където накрая пичът точно това обяснява, че този педал "яде батериите като никой друг в този бизнес" :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

пояснение - включването и изключването на батерията в повечето ефекти става не от копчето, а именно от входния жак.

Редактирано от Fallenblood
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.