Jump to content
Българският форум за музиканти

някой знае ли кой е


Fenderous

Recommended Posts

Някой знае ли кой е Джако ли е, как там... е името му точно.

Помогнете моля да узная нещо и аз аз него. Благодаря много предварително... :rolleyes:<_<

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кой не знае Джако, кой не чувал за него?!

За него само ;):);) ,

инфо

и пак ;):godbless::godbless:

:godbless: иииииии ма той много серизно бил свирил-best bassist-браво, жалко, че е починал, е как така, защо??? :unsure::o , мнооого млад е починал, а какви записи и линкове ше препоръчате за ограмотяване??? :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако това не е някаква странна проява на чувство за хумор виж тук:

 

http://forum.muzikant.org/index.php?showtopic=5381

 

тук:

http://www.jacopastorius.com/

 

а ако не стига питай Гугъл.

 

Намери си и чуй албумите

"Jaco Pastorius" 1976

Weather Report "Black Market" и "Heavy Weather"

Pat Metheny "Bright Size Life"

Jaco Pastorius Big Band "Word of Mouth Revisited" (tribute - композиции на Джако в изпълнение на биг бенд и известни басисти)

 

Също така виж небезизвестната школа на Мони Венков "33 етюда за бас китара", където като етюд номер еди-кой си е транскрибирано едно от парчетата на Джако с певицата Джони Мичъл (преди години беше част от задължителната програма за кандидатстване в консерваторията).

 

Да не кажеш, че не помагаме! ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да не кажеш, че не помагаме! ;)

;) Ама как, много благодаря, та това е безценна информация, нямате представа колко инфо придобих. А за Гугъл... верно бе, не се бях сетил, сега ше видя и там :godbless::godbless::godbless::godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Независимо дали е сериозно, така или иначе - стана въпрос...

 

През Август 2005 излезе на Български,книгата на Бил Милковски: "Необикновеният и трагичен живот на Джако Пасториус".Преводът е на Иван Благоев,а издател е "Сталкер". Тиражът е ограничен(500бр.).

 

 

 

Току що видях,че "разбойник"е публикувал link по въпроса! Съжалявам за повторението.

Редактирано от docc
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе вуйчо (Фендерски), мое ли а си плеснеш Завинул за аватар, и да не знаеш кой му е бил басист в Weather Report ??? ;)

 

- А относно книгата на Бил Малковски, имам едни 2 диска парчета на Джако, нещо като "Бест", но подбрани от същия Малковски. За всяко едно от тия парчета пише в книгата, явно всяко едно от тях е било важен етап от Джаковото развитие. Демек се получава нещо като "диск към книгата". Понеже дисковете ги имам от доста отдавна, пък книгата я четох наскоро, не си давах сметка колко е яко наистина да вървят към книгата !

Ако има интерес към тия дискове, да вземат да се появят някъде ???

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
Абе вуйчо (Фендерски), мое ли а си плеснеш Завинул за аватар, и да не знаеш кой му е бил басист в Weather Report ? Понеже дисковете ги имам от доста отдавна, пък книгата я четох наскоро, не си давах сметка колко е яко наистина да вървят към книгата ! 

  Ако има интерес към тия дискове, да вземат да се появят някъде ???

а си ги пуснал- а съм ги дръпнал!

а съм ги дръпнал- а съм почерпил!

 

(ударенията са на специфичните места за шопския край!)

Редактирано от thurston
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.