Jump to content
Българският форум за музиканти

Sound карта


hypermusic

Recommended Posts

Niki извинявай, но има ли към Аудиджито 4 СЕ креатив асио(поддържа ли асио), защото на сайта на креатив не можах да намеря данни(на другите карти изрично е написано, а Лайв 24бит???).

Втори въпрос ако си взема такава карта къде ще си вържа Миди-клавиатурата?? Дали е възможно да използвам гейм/миди-контролера на дъното, ако като съм забранил вградената звукова карта( в биоса се забраняват поотделно).

Моя Creative Live! 24bit си бачка напълно нормално с АСИО...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Niki извинявай, но има ли към Аудиджито 4 СЕ креатив асио(поддържа ли асио), защото на сайта на креатив не можах да намеря данни(на другите карти изрично е написано, а Лайв 24бит???).

Втори въпрос ако си взема такава карта къде ще си вържа Миди-клавиатурата?? Дали е възможно да използвам гейм/миди-контролера на дъното, ако като съм забранил вградената звукова карта( в биоса се забраняват поотделно).

За Аудиджи 4 питай LOE, той вероятно е информиран по темата. Аз спрях своето развитие с криейтив на Аудиджи 2, за него него има асио поддръжка от криейтив, но с драйверите от kxproject върви в пъти по-добре. Друг въпрос е, че първата среща с рутирането при kxproject кара много хора да се възмутят за цял живот от тези драйвери.

 

За миди порта принципно е възможно, поне в моите биоси се забранява отделно гейм/миди порта и аз съм си го оставил пуснат. Разбира се ще ти трябва гейм порт миди кабел. От друга страна много от новите миди клавиатури вървят и през USB. От трета страна някои хора се оплакват, че през USB нещо не тече миди-то като хората и има сериозна латентност. Други пък се оплакват, че миди контролерите се карат с usb dongle устройствата и т.н. Всичко е въпрос на съвместимост. Аз съм си вързал миди клавиатурата (една дърта ямаха пср) през МИДИ кабел 5-ца 5-ца и върви безгрижно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз пробвах да ги пусна тези драйвери на SBlive(старичък) но не извади никакъв звук, все едно че няма такова устройство. Четох и правих точка по точка инструкцията за инсталация под ХР но Ц. Даже пробвах след преинсталация на 98 но и там греда. Ако някой може да ме светне как става черпя бири.На картата пише СТ4830(някакъв такъв модел) но като порових в нета излиза че е 5+1, а тя е 4+1. Сега 1024 или Value не зная.

Извинявам се че се откланям от темата, но не намерих в темите това което ми трябва, пък и тази тема е близка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз пробвах да ги пусна тези драйвери на SBlive(старичък) но не извади никакъв звук, все едно че няма такова устройство. Четох и правих точка по точка инструкцията за инсталация под ХР но Ц. Даже пробвах след преинсталация на 98 но и там греда. Ако някой може да ме светне как става черпя бири.На картата пише СТ4830(някакъв такъв модел) но като порових в нета излиза че е 5+1, а тя е 4+1. Сега 1024 или Value не зная.

Извинявам се че се откланям от темата, но не намерих в темите това което ми трябва, пък и тази тема е близка.

Имам и такава - SB Live! Value. Тя си бачкаше доста добре със кх проджект, само че до колкото си спомням беше ограничена вътрешно на 16 бита, 44.1 Кхц, докато Audigy-то е ограничено на 16 бита/48 Кхц, което е по-добре.

 

Вероятно не си направил рутинга както трябва, ако въобще си се занимавал с него. Тука има хора които ползват кх проджект, могат да ти помогнат. Аз съм позабравил как ставаше точно и съм си изтрил пресетите.

 

Между другото миналата година (2005) са осъдили Криейтив, че подвежда потребителите за това че Audigy поддържа 24 бита/96 Кхц. Всеки който се чувства прецакан, може да получи 62 долара обезщетение, разбира се това важи само за щатите. Адвокатите са спечелили около $470 000 от делото, докато тримата ищци са получили обезщетения в размер от $1 000 до $3 000 - направо подигравка в сравнение със сумите изкарани от адвокатите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Докато се ровех да открия къде сме коментирали настройките за кх проджект попаднах на една тема която съм пуснал преди близо 2 години в този форум.

 

Не е особено съдържателна, но се отнася именно до аудиджи 2 и използването на тази карта за музика: http://forum.muzikant.org/index.php?showtopic=925.

 

Всички които си мислят, че съм негативно настроен към криейтив могат да хвърлят едно око на тази тема...

Редактирано от niki123bg
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами мога да ви кажа следното :unsure:))

притежавам карта Creative X-Fi ExtremeMusuic която я придобих за около 130 долара

звука на мене ми допада доста , възможносттите които предлага тя за домашно

ползване свързано с

слушане на музика , игри , филми а не за професионални цели е много добро

знам че има още по кадърни карти спрямо Креатива ама са и по скъпи

и парите са неоправдани няма от каде да си я избиеш

а за едната гъзария да си с най-великата карта не ми се вижда удачна от цена над

300 долара а може и по скъпи ))))) бях с Creative live 24 bit. също ми допада като

звучене и пак ви казвам ако няма да си избиваш парите не си зимай карта за над 300 долара

поне аз съм на такова мнение :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

проблема на тая карта дето си я взел е че има само 3 жака отзад, чиито функции се сменят, което доста ограничава употребата и

 

инъче за игри и филми е екстра

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.