Jump to content
Българският форум за музиканти

Qbodp


Recommended Posts

1) Ник: qbodp (quick but oh! damn precise)

2) Възраст: безгрижна :godbless:

3) Образование: маг-филолог (индология, демек малко хинди, малко урду и много санскрит - но вече съм от запаса; английска филология)

 

4) Вашият инструмент/и: глас, китара и компютър

5) Предпочитан музикален стил: DTS (денс-тренс-съспенс) :godbless:

 

6) Вашият вдъхновител: (прибл. хронологично) The Beatles, The Pogues, EMF, Indigo Girls, Nina Simone, Nirvana, Pearl Jam, Violent Femmes, Melissa Etheridge, Liz Phair, Lenny Kravitz, Fiona Apple, Kosheen, De Phazz, Phuture 6ok, Gravity Co.

 

На всички времена: Tracy Chapman, Eddie Veddar, pj harvey, Stereo MCs

 

7) Досегашни (не)реализирани проекти: след като гледах около три пъти филма "La Bamba", написах първата си песничка, която дори не можех да изсвиря на китарата, подарена ми за 5-ия рожден ден от семеен приятел на нашите. С малко помощ от един съученик (акордеонист) открих, че всъщност цялото парче се свири само с два акорда - ла и ми. Лека-полека научих и няколко други акорда. Като пораснах, свирих с три абсолютно неизвестни банди в центъра на Вселената. Първата я сформирахме по повод на някакъв училищен фестивал. Тя се казваше

 

Тревите ("акустичен квартет", с който правехме кавъри на Бийтълс). Последва рязък завой, разпад и в резултат възникна

 

Без Такива (пънк all-female банда). Не стигнахме до записи, но репертоарът от авторски неща растеше всяка седмица. За всеобщо учудване, тя просъществува няколко години, докато се стигна до първия брак и, съответно, развод на състава. Това е реалността в женските групи. Оцелелите получихме компенсация в

 

Сома/Soma (балкански алтернатив, 8-пистово демо с 13 парчета, "На нокти" - 1996)

 

Навремето, когато Устата още беше юноша бледен, с другата вокалистка записахме беквокалите в едно негово парче, за да освободи по-бързо студиото и да си продължим смесването (май се казваше "Без правила", щото само това повтаряхме).

 

Сещам се и за една несполучлива колаборация на "Сома" с "Други гласове", която ни отведе на някакъв концерт "На тъмно" във Варна.

 

Последно записано парче: музика към едно театрално представление по индийска пиеса (2002) с приятели, скрити зад името "xumpo".

 

Записите, в които имам някакво участие, са направо непоносими. :headbang:

 

Музиката, която правя в момента, включва най-вече свежарски, отчасти шеговити, отчасти етно, но задължително танцувални неща с добро настроение. Може да се каже, че търся съмишленици (днес е 05/01/2005).

 

Предстоящо: преработка на култово индийско филмово парче - за запис на една може би изгряваща звезда. :happy::godbless:

 

8) Интереси: бъбрене с кого ли не по незначителни теми и мълчене с приятели; общуване и правилно изразяване; драматургия; занаяти; фотография, приключения и пътешествия; ролери, паркове, лодки и много много други знайни и незнайни.

 

9) В кратце, или с една буква за вас самите: Т (шапка на тояга).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еи, тфа сома ...там не свири ли и Васето.... :think:

Ммнне, там свиреше Тошето. Ама тфа е с българско "с", не е днешната кома :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

13 песни демо

Това е нищо пред ранната история на Patriots in Fashion (накратко P.I.F.):

"Под името "Resemblance" момчетата записват на демо над 40 парчета на английски език." :wow:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Поздрав на Бйитълсарката от Ринго юнака; по повод индийските ти вкусове имам нещо такова ( съм китарист, ама не се бой), има и даже танцувалност относителна; засега не мога да пратя парчето в раздела с демо-та поради технопроблеми; чуемо се. Да живей!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оооо, много се кефя, но нивото ми е твърдо любителско. Падам си повече по активни снимки, ама в момента имам пейзажи достъпни онлайн.

 

изглед от балкона

 

речна палитра

 

Това са от малкото неща, които съм качнала в нета и са старички. Ти имаш ли някакво онлайн албумче някъде?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ммм, изгледа от балкона много ми допада :)

http://photo-forum.net/index.php?APP_ACTION=USER_PROFILE

Това са по-голямата част от снимките ми.

С риск да направя реклама (макар, че сайтовете са с различна тематика) - ако се интересуваш от фотография - разгледай го тоя сайт, има е не лош форум.

Но според мен от фотографска гледна точка (т.е. качество на снимките) и организация по-добър е photo-cult, макар че форума отстъпва.

Фотографията и музиката са голема ралта :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Падам си повече по активни снимки

Ей това го прочетох като "Падам си повече по актови снимки" и тъкмо щях да пиша "И аз", когато зацепих. :)

Добре заварила. Кефиш с проектите си - много енергия е вложена в тези три различни групи. Tрябва да става джангъра, иначе не е весело.

Когато направиш нова банда изцяло от мадами, ме вземи за groupie :)

Редактирано от the_gorer
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Би ли провепил линка, че нещо не мога да стигна да снимките:

 

Потребителския профил, който търсите, не може да бъде намерен.

Вероятната причина за това е, че не използвате правилен адрес до профила.

 

:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ох, колко съм тъп :) То ми използва кукитата на компа, за да разпознае профила.

http://photo-forum.net/index.php?APP_ACTIO...06&ORDER=RATING

Заповядай :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей това го прочетох като "Падам си повече по актови снимки" и тъкмо щях да пиша "И аз", когато зацепих. :)

Абе знаех си аз, че ще се получи ситуация уахахаха :)

 

С риск да те разочаровам - НИКОГА ВЕЧЕ ДАМСКИ ГРУПИ :)

 

"Можеш да блестиш, независимо от какво си направен." РОБОТИ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.