Jump to content
Българският форум за музиканти

Vox De Bulgaria - new vocal grooves


Recommended Posts

Здравейте,

 

Имам чест да ви представя първия изцяло Български вокален семпъл продукт "Vox De Bulgaria" който включва високо качествени фолклорни соло вокални фрази, дуа, триа и хорове на България.

Продукта е в S.A.G.E формат за Stylus RMX. Това е една малка изненада за пазара тъй като Stylus RMX е предимно друм машина и не е замислена като музикален семплер. Въпреки това, той е уникален в по-малко известния си "groove mode", където товари всички семпли в рамта и можеш да свириш музикално както с Kontakt, EXS и др. Тук предимството е че можеш да свириш във всякакви темпа, и луповете/грувовете да са в синхронизация с хост апликациата. Mапването на семплите в "groove mode" е фабрично програмирано за друм саунди от самите Spectrasonics и се определя от броя на елементите включени в даден сюит. Според този закон, мапа започва или от C1 или от C3.

Именно това условие затруднява програмирането на "музикални" пакети за Stylus.

Българското решение на проблема е просто - всички сюити в пакета "Vox De Bulgaria" имат специална абривиация към самото име указвайки "условно транспониране" което да зададеш в хост апликацията на дадения трак.

 

Ако проявявате интерес към този продукт, моля посетете новия сайт (по долу), в който ще откриете пълна информация и Demo Video в което са показани различни методи на композиране и използване на продукта. В коментара на видеото говоря на Английски, но ако някой не разбира дадена сцена или техническа ситуация, моля да попита тук в тази тема.

 

Поздрави

 

www.audiogrocery.com

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това също е ваше нали ? И тази идея е много яка! На пръв поглед ми се струва идеална да се ползва и за самоучител за певци. Суперthumbs_up.gif.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Английският направо ме отчая, а Калиманку Денку не знам дали от пичването, обаче хич не прилича на оригинала на Янка Рупкина http://vbox7.com/play:e4522b10.

 

"динги-динги"-то накрая е единственото, което ми допадна.

 

Похвално е, че някой е пробвал да направи нещо такова, въпроса е, че не съм сигурен дали се е получило добре.

 

Поздрави и успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

оригинала на Янка Рупкина
slap.gif

 

Чий е първият запис на песента тогава? И да, песента е народна, но е станала известна в нейно изпълнение. Не мога да разбера какъв е проблема.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чий е първият запис на песента тогава?

 

Много се извинявам, но някак се чувства негативизам във вашия пост - по стар Български обичай!

Главната идеа да побликувам тази новина не бе в такава насока!

 

Отностно г-жа Рупкина, мога да да ви доверя датайли че лично нейния менажер и Английския композитор и продуцент заправиха допитване към мен преди около година, за да им направя специално пре-издание на бъдещия проект "Bulgarian Voices - Multiformat pack Kontakt, EXS, Apple Loops и т.н, но аз отказах поради понятни причини.

 

Отностно изпълнението на соло трака в демо видеото мога да ви дам детайли, че тази вокалистка е един млад Български глас и талант който много добре се смесва в модерни аранжементи. Именно това накара известният Холандски DJ Tiesto да дойде в България и да ме покани да запиша соунд траци за неговата микс продукция 2004-2005. За мен беше чест да работя в тандем с неговия соунд инженеринг екип.

 

Епилог:

 

Tiesto беше слушал изпълнението на Г-жа Рупкина предварително, но предпочете млад глас или гласове 15-20г, в сравнение с над 40те. Мисля че това а правилния избор - младите гласове имат в пъти повече брилянтни хармоници и много добре се смесват с масивни аранжименти!

 

Напълно разбирам вашата "компетентност" че сте чували за "Калиманку Денку", Г-жа Рупкина и т.н, но времената се менят и реката тече не от дулу нагоре...

 

Искрени поздрави

 

A.G

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това също е ваше нали ?

 

Да. Основах "Folk Factory Self Teaching Tools" през 2001г. От 1989 до към 2000 работех като инструктор и специалист по Бълканска музика и струнни инструменти предимно на семинари и Майсторски класове в чужбина заедно с именити Фолк Виртуози като Петър Ралчев, Валери Димчев, Недялко Недялков, Ангел Димитров, Пейо Трендафилов и т.н.

 

Успеха на тъкъв екип от професионалисти беше не съмнен, но имаше винаги един малък не офицялен намек от чужденците:

"Вие Българите сте голяма работа, но никога няма да се организирате"...

 

Именно това ни даде "хъс" да преодолеем тази бариера организираики семинарите "The Masters 2007-2008". Аз лично започнах тази кампаня с разработване на " Self-Teaching" сайта много преди това осъзнаваики че ако не го направя ще го направят Американците, Западна Европа и т.н. Там има организации които наброяват над 1000 човека които се интересуват от Бълкански фолклор, свирят на гъдулки, тамбори и т.н. Най унизителната история е че напоследак си каният техен "Expert" и инструктор по Българска музика - кавал, гъдулка, вокал и т.н

 

Искрено се надявам всички тук да разберете на къде отиват нещата? Ако не се крепим сме кръгла 0 !!!

 

Това е отговора за вас мила Г/це, Г/жа, но и е продъжение на главната тама за "Виртуалните BG семпъл проекти"

 

Ако не го направим ние, ще го направят други чужди сампъл компании, и те го правят в момента вмъквайки 3-4 Bulgarian Voices сампъла в мега "Ethnic Packs" в комбинация с други от цял свят. Това е "евтиния" им проект вземайки от улицата 2-3 емигрирали певици или музиканти, но могат да си позволят и повече... !

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами моята "компетентност" ми позволява да го коментирам. Занимавал съм се доста и се занимавам с народна музика и обичам традиционните неща.

 

Относно проекта ви с Тиесто, само заслужава адмирации, жалко че не е достатъчно популярен, а пък той сега мина на сврехкомерс (това е друга тема).

 

Относно Янка Рупкина - аз съм ЗА да се налагат млади хора, то е ясно, аз също съм такъв. Проблемът е, че не мога да кажа на черното - бяло, слушам вашия запис и другото изпълнения и ........ изпълнението на Рупкина е много по-истинско (да не казвам по-силни думи), на това от Стайлус сте му сложили ефекти, които можеше да не ги слагате, а да оставите на всеки продуцент да ги слага (ако сте ги добавили допълнително се извинявам, ако обаче е записано по този начин и ефекта не може да се махне, става трудно използваемо).

 

Английският просто ме изтормози, докато го слушах, съжалявам ........

 

Опитвам се да съм градивен в своята критика, стремя се да съм конкретен - това, което сте направили е похвално, просто може да се усъвършенства по мое мнение. (ако получавате само бравота и плюсчета, мисля че няма да ви е от особена полза)

 

Може да съм малко груб с критиката ми, но не съм хейтър и ви желая успех в начинанието и още успешни проекти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това също е ваше нали ?

 

Да. Основах "Folk Factory Self Teaching Tools" през 2001г. От 1989 до към 2000 работех като инструктор и специалист по Бълканска музика и струнни инструменти предимно на семинари и Майсторски класове в чужбина заедно с именити Фолк Виртуози като Петър Ралчев, Валери Димчев, Недялко Недялков, Ангел Димитров, Пейо Трендафилов и т.н.

 

Успеха на тъкъв екип от професионалисти беше не съмнен, но имаше винаги един малък не офицялен намек от чужденците:

"Вие Българите сте голяма работа, но никога няма да се организирате"...

 

Именно това ни даде "хъс" да преодолеем тази бариера организираики семинарите "The Masters 2007-2008". Аз лично започнах тази кампаня с разработване на " Self-Teaching" сайта много преди това осъзнаваики че ако не го направя ще го направят Американците, Западна Европа и т.н. Там има организации които наброяват над 1000 човека които се интересуват от Бълкански фолклор, свирят на гъдулки, тамбори и т.н. Най унизителната история е че напоследак си каният техен "Expert" и инструктор по Българска музика - кавал, гъдулка, вокал и т.н

 

Искрено се надявам всички тук да разберете на къде отиват нещата? Ако не се крепим сме кръгла 0 !!!

 

Това е отговора за вас мила Г/це, Г/жа, но и е продъжение на главната тама за "Виртуалните BG семпъл проекти"

 

Ако не го направим ние, ще го направят други чужди сампъл компании, и те го правят в момента вмъквайки 3-4 Bulgarian Voices сампъла в мега "Ethnic Packs" в комбинация с други от цял свят. Това е "евтиния" им проект вземайки от улицата 2-3 емигрирали певици или музиканти, но могат да си позволят и повече... !

 

Поздрави

 

 

Тук съм абсолютно съгласен с вас!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Опитвам се да съм градивен в своята критика, стремя се да съм конкретен - това, което сте направили е похвално, просто може да се усъвършенства по мое мнение. (ако получавате само бравота и плюсчета, мисля че няма да ви е от особена полза)

 

Благодаря ви за искреният пост! Какво може да се "усъвършенства" за Stylus S.A.G.E фромата за който говорим в момента? Тук ви компрометирам и трябва да сте на 100% на "вие" с всички Stylus опции, входни REX формати, тестове с вокали в Rex, възможности за самия Stylus за "Музикален мапинг" и др. Самите "Spectrasonics" не са на ясно каква бомба съм/сме им приготвили от България, и честно казано програмистите им ще мислият цяло лято имайки прeдвид новия Български Миди Едитор "RMX Power Control" за Logic Pro който сам им спретнал...

 

Като цяло всички разумни идеи и предложения са "Welcome" и ще опитам да направя всичко за Булгарскя Интелект и Култура !

 

Поздрави.

 

A.G

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Чий е първият запис на песента тогава?

 

Сигурна съм, че правиш разлика между значението на думата "оригинал" и "първи запис".

Ако отидеш в странджанско ще чуеш същата песен да се изпълнява малко по-различно от варианта на Кюркчийски. Ако оставим разликите между народната песен и обработката настрана има и разлика между гласовете на обучените певици и народните жени дето пеят. На теб кое точно не ти е "като оригиналът"? Негодуваш примерно, че мелодията, орнаментиката или произношението са променени спрямо това, което считаш за оригинал? Или спорът е защо гласът е на друга певица? Възможно е обработката да ти харесва повече(на мен също) като комбинация от мелодия, украшения, регистър и специфичният глас на г-жа Рупкина, но това не значи, че това е оригиналът.

 

Господин Ковачев, адмирации за FolkFactory и за Vox de Bulgaria, както и за народните инструменти, които подготвяте за пускане. Преди години се бях свързала с диригентката на българския хор в Лондон, която беше издала диск самоучител по народно пеене. За жалост се беше изчерпал, а тя нямаше намерение да го преиздава и от тогава търся нещо подобно на това, което сте направили с колегите Ви. Също така ако възнамерявате да организирате друг семинар или ако подготвяте диск-самоучител по пеене (с по-подробно описани особености на орнаментиката и произношението в различните области примерно) ще е супер ако пуснете информация и тук.

Мерси.thumbs_up.gif

Редактирано от Viara Ivanova
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

P.S тук се получи дубал на моя отговор по непонятни причини - моля администрирайте го!

Редактирано от Vacheto
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди години се бях свързала с диригентката на българския хор в Лондон,

 

Да, познавам лично Десислава Стефанова - диригентката на "London Choir" и съм работил с нея (миналия месец бяхме в Швейцария като лектори на един семинар). Ще и предам лични адмирации от вас...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм толкова навътре в Стайлус и неговия процесинг за съжаление, моите забележки бяха конкретно по видеото и използваните семпли.

А относно Калиманку Денку - да Вяра - орнаментиката ме притеснява - момичето се е опитало да изпее на всяка цена орнаментикато, но ми звучи изкуствено - не й идва от вътре, липсва динамика на изпълнението, липсва й чувство, не е едно цяло с песента. Като слушам Янка Рупкина и изтръпвам, като слушам това - не е същото в лошия смисъл на "не е същото".

Според мен трябва да гоним възможно по-автентично звучене, там е силата на българската народна музика. Колкото повече обработка - и в двата смисъла (композиторски и музикално-продуцентска), толкова повече рискуваме да се загуби силата й ........

 

Накрая пак да кажа, "динги-динги"-то обаче ми хареса :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.