Jump to content
Българският форум за музиканти

нитроцелулозен лак


Recommended Posts

питах в разни долнопробни магазини за нитроцелулозен лак и ми казаха, че бил спрян от производство. но се оказа лъжа. произвеждат се още, но трябвало някакъв много тъп документ, без който не мога да го купя.

някой знае ли как стават нещата?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Снощи по новините даваха че можеш да си поръчаш онлайн оръжие, така че защо не и лак?

има го варианта с връзки :D

Помисли, имаш ли някой познат, някой приятел има ли познат , който да познава някой от доставчиците/продавачите?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:offtopic-001: ^тия новини са платен репортаж от конкуренцията,както ви е известно..

Да вкараш пружина и спусък не е като да вкараш рама или цев - това не е оръжие и защо гледате тъпи телевизии,аз се запознах със случея,че пичовете от оръжейния форум почнаха да хранят курвичките от НТВ,дето се имат за журналя..

По темата - свържи се с някой от лютиерите,имаме доста кадърни в БГ,ако мислиш да пръскаш китарка най-добре им я дай да ти я направят с пистолет и както си трябва.

По принцип тоя лак е токсичен и се работи с маски,може би затова не се внася свободно,че секи го е страх от малоумните закони,които поставят лак и ТНТ в една графа :hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

ами документа е точно за защита на околната среда и водите. обадих се по телефона на лакпром и ми казаха, че без тоя документ няма да ми го дадат. малоумна работа. не си струва да я дам на лютиер, че китарата е супер евтинджос.

явно ще потърся помощ от приятел.

Редактирано от ivansky
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Потърси дърводелци около теб -все ще намериш някой, който пръска с нитроцелулозен лак нещата , които прави -но тъси дърводелци, които правят изделия от дърво (не мебелисти) -мебелистите обикновено работят с фурнировани плоскости и не ползват лак. Аз съм във Варна и тук има такива работилници в които ползват такъв лак (около Автогарата) -даже ще ти пръснат китарата с пистолет за някакви смешни пари. Успех !!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

добре, ако има някой лютиер, който би ми продал малко нитроцелулозен лак, нека ми пише на л.с. плссссс.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Там откъдето си едва ли ще намериш. Но на мен ми трябваше преди няколко месеца и съмсем свободно си купих от една железария този българския НЦ-2402. Някой друг да ти го пръсне който не е лютиер не е много добра идея ако търсиш качество защото си трябват поне няколко пръскания като между всяко трябва добре да се изшкури и последния слой е добре малко по-разреден лак.

Редактирано от patzo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Ако дойдеш до София, примерно в събота или неделя, и отскочиш до битака Малашевци, ще видиш вътре, на една сергия, един пич дето продава бои и лакове...Е, при него има, и си е савсем легално.От дойче производител, един спрей 400мл=7-8лв :cheers2:

 

П.П.Иначе, аз чакам савсем скоро, абсолютно нелегална доставака наливен НЦЛ.Ще разширяваме озоновата дупка! :greenangel:

Редактирано от the pick
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

patzo, the pick, благодаря ви! надявам се, че ще успея да го пръсна добре и сам. а и все пак китарата е евтина, така че няма да е загуба ако не е перфектно.

и все пак ако иска някой да ми прати по еконт с доставка за моя сметка и наложен платеж да драсне едно л.с.

ще съм много благодарен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

patzo, the pick, благодаря ви! надявам се, че ще успея да го пръсна добре и сам. а и все пак китарата е евтина, така че няма да е загуба ако не е перфектно.

и все пак ако иска някой да ми прати по еконт с доставка за моя сметка и наложен платеж да драсне едно л.с.

ще съм много благодарен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.