Jump to content
Българският форум за музиканти

Set-necked Basses


pacman

Recommended Posts

За разлика от китарите, този способ за съединяване на грифа и тялото не е много разпространен при басовете. С малки изключения, такива басове сравнително отскоро започнаха да набират популярност (поне доколкото ми е известно).

Ако някой е имал близки срещи с подобно басче(естествено не говорим за полуакустична орфейка тип МакКартни :virtuoz: ), нека сподели впечатленията си. Интересно ми е как се отразява това на звука - атака, състейн и т.н.

Та... кажете си! :headbang:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко извън темата, но съм чел и доста лоши неща относно сет-нек инструментите, като за главен проблем се посочва това, че след години грифа има леки извивания/колебания, и е невъзможно да се коригира ъгъла между грифа и тялото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Е, същият проблем стои и при neck-through-тата...

А корекцията, която е възможна при bolt-on-ите се прави с подложки(shims) които също се отразяват не особено добре на тона - контактната зона м/у грифа и тялото се намалява многократно. Така че IMHO и това не е особено сполучливо решение...

Редактирано от pacman
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако грифът е толкова зле, че да се налага да се

коригира ъгъла между грифа и тялото

определено ще се нуждае от ремонт така или иначе (едно слагане на shim няма да му помогне...)

 

...Но да не се отклоняваме от темата :angry:

На теория, ефектът би трябвало да е увеличаване плътността на звука за сметка на атаката и обертоновете; но ми се иска хората, свирили на такива басове да споделят впечатления :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.