Jump to content
Българският форум за музиканти

помощ за избор на първа китара


Recommended Posts

Привет на всички!

Работя като дизайнер и отвреме на време обичам да пробвам нови неща, които да разширяват кръгозора ми или просто за удоволствие.

Сега съм се увлякъл по китарата.Нямам никакъв опит с музика или някакъв музикален инструмент и искам да променя това.Искам да започна с електическа или електронна (не знам как е по-правилно да се каже) китара.Имам доста въпроси на които не мога да си отговоря и ще помоля за помощ:

1.Каква китара (модел, марка,цена) да си купя за абсолютно начинаещ (искам да е електрическа китара)?

2.Кои са основните характеристики на този вид китари?

3.Някои знае ли каде мога да ходя на уроци и как вървят таксите им(става въпрос за град Русе)?

4.Какво друго ми трябва за да използвам този вид китара (усилвател и там др.) и какво ще ми струват те.Могат ли да се вземат в комплект с китарата и какво влиание указват?

 

Забравих да спомена най-важното, а именно, че ЦЕЛТА е лично за мене си да постигна някакви резултати, за да мога да изпитам удоволствие от музиката.

:)

Това е всичко, благодаря предварително за компетентните отговори!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По въпросите които си поставил, хората по няколко книги пишат. По-добре се позаинтересувай, почети из раздела, доста нещо има изписано по конкретните въпроси и доста неща предполагам ще ти се изяснят. Можеш да започнеш с темата посочена ти от колегата, доста полезна информация е синтезирана. След това ако имаш нещо по-конкретно, което да те притеснява, можеш да питаш. Иначе евала, че искаш да се научиш да свириш на този хубав инструмент :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://forum.muzikant.org/index.php?/topic/71080-eioidhiaoeeiiia-oaaia-ca-dhacaeaae-eeoadha/

П.П. Електричекса китара е правилно.

 

Извинявам се за спама, но "Електричекса китара" не е правилно!

 

А по темата, щом досега не си хващал китара, вземай най- евтината, която да е най- малко фалшива.

Ще ти трябва също така малко кубе- 10 тина вата и/или процесор за китара със слушалки и съответния брой кабели- т.е. два.

Има комплекти за начинаещи, за около 250 -300 лв.

Ако не държиш да са чисто нови, кубе и китара можеш да намериш за около 150 лв.

 

Успех в начинанието!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Подходящи китари за начинаещи

 

Cort G210-RM

Cort X-1*

Cort KX5 FR-BKM*

Ibanez GRGR121EX-Bkn

Dean Vendetta XM BKS

Epiphone SG Special Cherry*

Jackson JS1*

Epiphone Les Paul Special II*

 

Тези китари са на цена от 250 до 380 лева.Тези със звездички са препоръчителни от мен.

 

Подходящи кубета.

 

Fender Mustang 1*

Roland Cube 15x

Fender Frontman 15g

Marshall Mg10*

Цени от 120 - 200 лева.

 

Други нужни неща

Перца 5 броя - 5 лева

Колан 1 брой - 8 лева

Кабел 1 брой - 10-20 лева

Нови струни(не е задължително, но е добре да се сменят защото не се знае на колко време са старите и китарата може да се разтройва или да се късат струни)

 

Има комплекти които включват всичко, но лично мое мнение е, че е по добре да си вземеш по-качествени неща.Покупката е лесна - от musicworld.bg.Доставките са им безплатни и там ги има повечето неща.За уроци в Русе незнам, но в София са от 8 до 25 лева.И така пожелавам ти успех в покупката, всичко ще ти излезе около 500 лева.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на Polaris за препратката към форумите (и се извинявам, ако темата ми се повтаря ), много са полезни, сноши ги прегледах и днес в ообедните почивки също ще чета :)

В отговор на dad_tgv, не държа да са нови, но и в двата случая ще попитам някой познат (който свири на китара), та да ми помогне в избора.

Johnyy, благодаря за подбраната селекция от китари и кубета за тепърва започващи и още повече за личното внимание, с което си отдели по-добрите!

 

От всичко което снощи прочетох, (поправете ме ако греша), най-важното е какво искаш да свириш (или в моя случай какво искам да се опитвам да свиря) и да си подбереш инструмента в тази насока. Та в една тема Evtim Djerekarov беше написал, "ако ще свириш ЖИЦЦА, ти трябва (освен китара разбира се) усилвател с вграден дисторшън.Ако ще свириш РОК- усилвател с вграден овердрайв."

Аз харесвам Red Hot Chili Peppers и техните китари, те свирят алтернативен рок, следователно ако следвам по-горе описаното трябва да си взема китара и усилвател с вграден овердрайв, така ли е?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз харесвам Red Hot Chili Peppers и техните китари, те свирят алтернативен рок, следователно ако следвам по-горе описаното трябва да си взема китара и усилвател с вграден овердрайв, така ли е?

 

Не, не е така!

Не мисля, че ако вземеш някоя от китарите на Джош Клингхофър, ще започнеш да свириш като него,

но за него ще е без значение на каква китара свири.

 

На времето когато сформирахме първата си ученическа група,

един от членовете твърдеше, че най- важното е да си пуснем дълги коси !

Не е лошо разбира се човек да си пусне дълга коса или да си купи Gibson, но не това

е нещото, което ще го направи музикант.

Нещото е труд, труд, труд и още труд.

 

В този ред на мисли, най- удачно би било да вземеш една китара от приятеля си и да

почнеш да репетираш. Ако след една седмица не се откажеш, можеш да мислиш за Fender.

 

Поздрави !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

dad_tgv , естествено , че инструмента си е инструмент и сам по себеси е просто една техническа система.Разбира се, че като си купя някаква китара няма да свири сама и разбира се няма да мога никога да достигна такова ниво.Просто прочетох един отговор от Evtim Djerekarov:

"Aко искаш да свириш ЖИЦА, ти трябва и:

 

-усилвател за китара, който в чиито чист канал да включиш педалче ДИСТОРШЪН(означава буквално "изкривяване").

-усилвател, който си има вграден дисторшън(по-добрия вариант).

-усилвател за китара, който в чиито чист канал да включиш многоефектен процесор(по-евтин, компромисен вариант, макар, че има и много качествени и скъпи процесори).

 

Ако искаш да свириш рок:

 

-усилвател за китара, който в чиито чист канал да включиш педалче ОВЕРДРАЙВ/Overdrive(по-лек вариант на дисторшъна)

-усилвател, който си има вграден овердрайв(по-добрия вариант).

-усилвател за китара, който в чиито чист канал давключиш многоефектен процесор(по-евтин, компромисен вариант)."

 

Явно не съм разбрал правилно. Благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Извинявам се ако съм те засегнал,не съм имал такова намерение !

Иначе за видовете усилватели и входове си разбрал много правилно.

Успех !

 

 

Поздрав:

 

и

ЦЪК

Редактирано от dad_tgv
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не, неразбира се какво да се засягам :) благодаря за поздрава :)

А вярно ли е, че когато се свири на ел. Китара звукът идва с известно закъснение, понеже минава през узвучителна система? Ако е така колко е голямо това закъснение?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако свириш през усилвател/кубе, практически няма закъснение. Закъснение се наблюдава най-често като се свири през компютър, който не е максимално пригоден за целта. Примерно ако имаш гадна саунд карта без свестни драйвъри или хубава саунд карта пак без свестни драйвъри или неправилно направени настройки. Със закъснение примерно под 15-20 мили секунди се свири удобно, то зависи и от човека де. С лошо направени софтуерни настройки и гаден хардуер, закъснението може да е огромно, половин секунда примерно и тогава наистина е невъзможно да се свири.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Благодаря ти Mairomaster за светкавичния отговор! :)

от сайта които Johnyy ми даде не виждам препоръчаните китари от него, но видях тази:

http://www.musicworld.bg/bg/c_359/i_20064/BEHRINGER_IAXE629_MA.html

Има ли смисъл да я копувам ?(то е старт сет комплект)

Редактирано от viktor.velikov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ никакъв.

 

купи си хубава китара на старо от форума, комбинирай с добро кубе и тва е. много хора се изказват против тях, но май за начинаещи най-добър избор са моделиращите усилватели - това са усилватели с вграден цифров ефект-процесор. аз имам добри впечатления от roland cube.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега предполагам си объркан, кое е хубаво коя китара е добра какво кубе... избери от по горе китарите, които ти беше предложил колегата все пак си начинаещ и не разбираш и незнаеш какво да искаш. Аз не претендирам, че съм голям разбирач, но първата ми катара я избрах от един клип в youtube просто ми хареса и реших, че трябва да е такава. Като понапреднеш малко много неща ще ти се изяснят и ще се ориентираш какво да искаш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Китарите които са написани по-горе от Johnyy, посочената им цен за 2-ра употреба ли е или нови ?

Сега минах през амгазина и ми предложиха вместо кубе, някакъв вокс (което не ми е мн ясно с какво точно е различно), но ми казаха, че в него има всички ефекти които в последствие се копуват за кубето и струват по 100 лева всеки.Самият вокс е горе долу 2-пъти по-скъп от кубето. Също така ми предложиха китара за 360 лв. с думите "тази е идеалната за теб" и сега съм още по-объркан... (:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.