Jump to content
Българският форум за музиканти

Китарните шумове .....


trektor

Recommended Posts

Всеки от нас в един или друг момент се е сблъсквал с проблема на нежеланите шумове които излизат от китарата и за това реших да ви попитам кой как ги разкарва. Аз например ако ще записвам отивам в друга стая където всякакви телефони колони ,телвизори и други са изключени от мрежата (за целта имам един кабел дето мога да си опаша къщата). Но ако само ще си репетирам е достатъчно да се дръпна на 3/4 метра в страни от монитора на компа и от колоните и готово или понякога като ме мързи да се дигна от стола само се обръщам с гръб. Интересно ми е още, дали някой от Майсторите на Домашната Спойка ( или направи си сам по схеми в интернет и не само ) е пробвал ето тези методи: http://www.neelyguitars.com/Pickups.html .........

 

 

П.С.: ако някой вече е пускал темата за обсъждане моля да ме извините...

Редактирано от trektor
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мене китарата е прихващала шум от монитора ако масата на контакта не е замасена, всичките тия шумове които идват от монитора си отиват ако всичко е добре замасено и занулено.... шум може да ти се появи и ако си вклучил китарата в вход с ниско входно съпротивление като например аудио карта... китарата работи добре включена в нещо с повече от 500 килоома входен импеданс...

 

Ако тия двете условия са спазени шумовете са много слаби и могат да се отстранят напълно с помоща на съвсем лек нойс редукшън без да ти се изяжда част от полезния сигнал, дори и при много екстремни настройки като ползване на дистри и компресори...

 

 

Всичко започва с добрата маса, инъче може и радио да хванеш с китарата :bravo:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами аз не ги разкарвам. Много си ги харесвам даже :bravo::P - със 3 сингъл коила съм и никога почти не ползвам 2ра и 4та позиция които не шумят, след това дистер и лампов усилвател с гейн до дупка, мастер до 4-5 и става леле мале :bravo:

иначе ще взема да забравя че е включен усилватела ако няма мноого брум, а да забравяте лампов усилвател ей така часове наред износва лампите, плюс това като има брум не трябва да се спира да се свири, за да го няма и това ми помага да не се разсейвам, защото спра ли да свиря веднага почват едни шумове силни колкото е бил звука преди малко ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не съм имал особено прлбс с шумовете.. от монитора на компа пък хич... нахй вече от шумните ми евтинки адаптери идва.. особено като пусна дистъра.... и на бридж коил-а шуми яко..

Има някво "ваксане на адаптерите.." така нареченото "сготвяне" за което имаше тема скоро.. но това ми се струва доста екстремно. Както каза колегата колкото по замасено и занулено е всичко толкова по-малко шумове ще имате.. а освен това добре стабилизирани трафопостове.. за захранване на камиончетата.

Аз за разлика от колегата много си харесвам 4-та бленда... ( нек + мидъл ) Не толкова щото не шуми ами.. просто има много особена интонация.

 

:) Който иска да не му шуми... да оди в музея :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не съм имал особено прлбс с шумовете.. от монитора на компа пък хич... нахй вече от шумните ми евтинки адаптери идва.. особено като пусна дистъра.... и на бридж коил-а шуми яко..

Има някво "ваксане на адаптерите.." така нареченото "сготвяне" за което имаше тема скоро.. но това ми се струва доста екстремно. Както каза колегата колкото по замасено и занулено е всичко толкова по-малко шумове ще имате.. а освен това добре стабилизирани трафопостове.. за захранване на камиончетата.

Аз за разлика от колегата много си харесвам 4-та бленда... ( нек + мидъл ) Не толкова щото не шуми ами.. просто има много особена интонация.

 

:) Който иска да не му шуми... да оди в музея :D

нек+мидъл ако са сингъл койл дава доста итнересен звук, малко поизяжда ниските, добро е за свирене на чисти неща, или на такива с лек драйв, но много лек

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами кво да му кажа...имаше такава тема за екранирането на отвора на гърба на китарата и капака с фолио, но аз като гледам китарите на всички известни китаристи даже са с махнати капаци отзад повечето...така че отговора е качествен инструмент+качествен амп+качествена периферия от ефекти+качествени кабели..и няма проблеми. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами кво да му кажа...имаше такава тема за екранирането на отвора на гърба на китарата и капака с фолио

и тва не помага особено, а от екраниране на капака на тремолото няма никакъв смисъл ако е екранирана кухината където са адаптерите. Май най-добро си остава нойс гейта

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

е яка е 4та бленда, но за джангър не става. Аз съм си "ваксал" адаптерите, но това само им подобрява звука, не отнема шума

Е аз .. не свиря джангъри колега :) Както каза за чисти неща .. особено нещо по джази ако искаш да докараш е трепач.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.