Jump to content
Българският форум за музиканти

Gibraltar Kevlar Strap


Recommended Posts

Привет!

 

Някой има ли опит с GIBRALTAR 3000 SERIES VELOCITY 3311-DB Strap Drive Double Pedal, или с друг модел, който пак е със strap?

 

http://www.gibraltarhardware.com/?fa=detail&mid=2332&sid=620&cid=26

 

Мерси! :whistle:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така изглежда, но не намирам повече от 1-2 ревюта онлайн, та се чудех. И двете оценки са добри и казват, че този метод изобщо не изостава от по-известните линии двойни педали.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С лентата имам усещане за олекотяване на движението, тя си е продължение на традицията да се ползва кожена каишка, с какъвто и педал съм започнал,а по-късно си купих едноверижен двоен педал на Ямаха, но с времето разбрах, че веригите не са за мен и си изработих ленти.

За конкретния модел не мога да говоря, но съм пробвал лентовите модели на: Yamaha,Тама,DW5000+9000,Mapex Janus,Pearl Eliminator, като последния беше най-подходящ за моя крак и съответно такъв притежавам вече 5та година и докато не се счупи не мисля да го сменям, още повече, че този модел май е спрян от производство.За лентата на Гибралтар съм чел, че е доста здрава, което е от изключителна важност.Примерно на DW и Yamaha са обикновени ленти,на DW много тъпо закрепена към движението и съм виждал върнати модели 5000 заради скъсани ленти, докато на Yamaha е една идея по-умно направено.

В Райзинга мисля го имаше този модел на Гибралтар,отиди и пробвай.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, в репетиционната ми, един от другата групата има такъв кардан. Пробвал съм до няколко пъти, немога да кажа че има сериозна разлика между strap и chain по-скоро впечатление ми направиха чукчетата, много са гадни меката им част много бързо си замина (не че чукчета не се сменят де). Като цяло обаче самата платформа на мен ми беше доста удобна и педала ми се стори хубав. Можеби трябва да търсим сериозната разлика в chain/strap и direct drive, мисля че тя би се изразила в усешането на връщане на чукчето.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:thumbs_up:

 

Благодаря за мнението - за жалост в bad_link го нямаха наличен - ще изчакам, че без пробване няма да стане.

 

На мен самия по-добре ми вървеше с кожена каишка, сега съм на единична верига - да видим какво са предложили от Gibraltar.

 

:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Аз вече повече от година ползвам 3311 ,лентата е страшно здрава,не виждам как може да се скъса при нормална употреба.Педалът е много бърз,лек и удобен /за мен разбира се/,за връщането не се кахъри,то зависи от пружината , а не от лентата.С една дума,за тези пари ,педалът си е супер.Ето и някои недостатъци:липсата на стабилизираща плочка на единия педал/не е болка за умиране,аз си направих сам от най-обикновена ламарина 2мм/,дупките на лентата фиксират положението на стъпалото,ако искаш по-високо или по-ниско трябва да пробиваш нови дупки/аз експериментирах с лента от дръжка на сак и като намерих идеалното положение, си пробих нови дупки на кевларната лента, разбира се с много зор,защото това чудо се реже само с ножица за ламарина/.До колкото си спомням обаче регулирането на стъпалото го има като опция само при скъпарските педали.Това се сещам за сега ,ако имаш въпроси -питай.

Поздрави!!!

Редактирано от vldp
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:thumbs_up:

 

Супер! Радвам се, че си писал от личен опит!

 

Вече са го доставили в bad_link, така че ще пробвам и ще питам после :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес го пробвах - чудесен модел е! :):greenball:

 

Тъй като в магазина докарали само една бройка - ако някой наистина иска да го пробва можем да пробваме да се разберем нещо за пробване!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 6 months later...

взе ли си го вече кардана? защото аз сега мисля да си взимам но искам малко мнения. по-отгоре прочетох много хубави неща и се радвам, та искам и теб да те питам държи ли? хубав ли е ? бърз ли е? и т.н.. просто си изкажи мнението. Мерси предварително :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

С лентата имам усещане за олекотяване на движението, тя си е продължение на традицията да се ползва кожена каишка, с какъвто и педал съм започнал,а по-късно си купих едноверижен двоен педал на Ямаха, но с времето разбрах, че веригите не са за мен и си изработих ленти.

За конкретния модел не мога да говоря, но съм пробвал лентовите модели на: Yamaha,Тама,DW5000+9000,Mapex Janus,Pearl Eliminator, като последния беше най-подходящ за моя крак и съответно такъв притежавам вече 5та година и докато не се счупи не мисля да го сменям, още повече, че този модел май е спрян от производство.За лентата на Гибралтар съм чел, че е доста здрава, което е от изключителна важност.Примерно на DW и Yamaha са обикновени ленти,на DW много тъпо закрепена към движението и съм виждал върнати модели 5000 заради скъсани ленти, докато на Yamaha е една идея по-умно направено.

В Райзинга мисля го имаше този модел на Гибралтар,отиди и пробвай.

 

Pearl Eliminator найстина е нещо уникално...,но и цената му е доста уникална или поне цената която аз видях в един сайт която беше нещо от порядака на 1200-1300лв.,незнам колко е реално това.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.