Jump to content
Българският форум за музиканти

Разпяване и Влизане Във Форма За Пеене!


toshevski

Recommended Posts

Отговорено (Редактирано)

Това което ти трябва са по-скоро курсове за начинаещи, с оглед на това, че те започват обикновено именно с упражнения за правилно дишане.

Редактирано от CorvusCorax
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 71
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Това което ти трябва са по-скоро курсове за начинаещи, с оглед на това, че те започват обикновено именно с упражнения за правилно дишане.

Вчера се разрових из нета за класическа йога наистина има само курсове, но не и книги във виртуален вид ;) Аз просто не мога да си позволя да почна и курсове йога... ;)

 

 

 

Това може би го наричаш "нискоребрено дишане" или някаква смесена техника - за разлика от класическата йога има го в модернизиран вид като "холотропно дишане" и "ребъртинг". Пак курсове без да знам за какво става на въпрос? ;)

 

 

Според преподавателя ми за пеене е нужно "аподжо"

в добавка с нисък ларингс при което звукът веднага сам и без усилие си акустира в резонаторите.

Това го правихме и вчера и най-сетне след 3 месеца оправяне на грешки /все пак някъде към 6 год. съм пяла по друг начин/ а вчера накрая ми тръгна по мед и масло. //тук чукам на дърво против уроки и пак така да си тръгва дано... / :hello:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, книги във виртуален вариант трудно ще намериш. Всъщност аз разполагам с някаква литература от средата до края на осемдесетте, не мисля че след това е издавано много. Техниката на дишане е абсолютно същата като тази, която учиш при педагога си, с тази разлика, че е по-подробно и достъпно обяснено какво представлява и най-важното: как да я постигнеш сам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може би имаш една червена книжка старо издание на която пише "Йога"?.. дааа сетих се ... мернах такава по едно време в кашоните на антикварите на Славейков...

 

... ако успея да мина по Славейков ще видя за нови съвременни преводи дали има. Виж как ме подсети! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я кажете според вас (тези, които са запознати обаче) йога упражненията помагат ли за певците, чисто физически, а предполагам ще има полза и в психологически аспект? :think: А след като става въпрос за различни видове дишане, да попитам- има ли вариант за обратен ефект- да свикнеш с различни варианти на йога дишането и да ти развалят певческото дишане? ;) А може би ще можеш да имаш повече контрол над самото дишане чрез йога? Не ми е ясно много- за това питам и ме мъчат такива въпроси! Да ме прощавате за невежеството! ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Напротив, само ще се научиш на добър контрол над дишането. Имай предвид, че няма няколко правилни начина за дишане, има един единствен, който можеш да научиш по няколко начина. Аз самият не мисля, че би ти навредило. Друг полезен вариант за развиване на дихателната техника е плуването.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поправете ме ако греша ,но не се ли твърдеше, че Синатра тренирал дишането си с плуване и задържане на въздуха под вода? Мисля че това е перфектната тренировка,като се има предвид , че се учиш да оцеляваш в различна среда.Значи ползите са много-апък и водата буквално отмива напрежението.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

привет отново!

Такааа, ходих на книжния пазар на"Славейков" в момента има две книги различни издателства. Едната е школата и упражненията на един йога с индуското му име барабар с философиите му върху живота /на мен примерно от такива брадати които приличат на Ошо ми става лошо... ;) особено когато искат да струват почти колкото едно ластично трико - 24 лв.. :D /...

 

Другата книга е на издателство "Кибея" - "Йога" - пак от същия порядък 25 лв.

Тук обаче оформлението както винаги е супер, шрифт, качество, илюстрации, хартия... за такива неща аз вече лично много си припадам... ;)

та такаммм... ;)

Редактирано от MDFk
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази "Йога" на Кибея, ако не се лъжа, вече ми я хвалиха няколко човека, а и аз лично бих я предпочел пред другата, изпълнена с източно философии, почти неприложими за живота на западния човек. Взе ли си я? Доволна ли си?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Даам, именно приложимоста е важна и ще се радвам ако някой, който е запознат с тази "Йога" на Кибея да разкаже с две думи за нея! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

окей, реших тук да си пусна въпроса, вместо да пускам нова тема...

:) вече почвам да се отчайвам от това гадно прескачане на гласа ми ...

преди да започна да пея смазвам гърлето, както беше написала Снежанка из темите по-назад, с мед & масло. дотук добре. след това правя някакви вокални упражнения, разпявам се и в един момент, както гърлото ми е прочистено и .. загряло :bravo: в следващия момент гласа ми тотално се скапва :P започва да прескаща, квичи и т.н. ..

наистина не знам защо става така :P да не би се разпявам неправилно или какво...? :)

снощи така се случи и днеска гласа ми още е все така зле с какво да го стегна малко?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да не напрягаш гърлото? :) Старай се всичко да идва от гърдите и от диафрагмата! Все пак аз не мога да ти дам достатъчно компетентно мнение, това си мисля, че е, но защо не помислиш за вокален педагог? :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ох, ами имах преди време един даскал, но си прекъснахме работата, щото имах ... друга, по-важна тогава.. и нямах много време за пеене. и от тогава не мога да го намеря да му се не знае.. май трябва да се обърна към... друг :)

не знам дали го напрягам, но се стремя всичко да става постепенно, от по-ниски към по-високи тонове и всичко да е фалцет . но. :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.