Jump to content
Българският форум за музиканти

Училище за звезди


Recommended Posts

  • Отговори 46
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Според мен, зависи към коя аудитория си ориентиран.

 

Поп музика - предимно Имиджът

 

Non-mainstream - предимно Музиката

 

Разбира се казвам ПРЕДИМНО тоест това не е всичко, разбира се. :-)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И двете.

Въпреки, че има много примери в които само едното е достатъчно :bravo:

За различните стилове музика това варира. Но ако хем изглеждаш добре, хем правиш хубава музика - успеха ти е сигурен. Тези правила важат и за България, но с много голям коментар :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре тогава как ще коментирате АЗИС който вече влезна в БГ ТОП 100 и прави коментари че Бейонсе била продукт,които се продавал чрез секс и музикантите я приемали като продукт а не като музикант!А сега ми кажете,че нещо съм превкючил много сериозно :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явлението "Азис" и въобще "поп-фолк, чалга" в България са... в голяма част комичен за останалата част от света резултат от... културните особености на Българите.

 

(цц откъде ли го измислих тва)

 

i.e. Горнопосочените излизат от "общоустановените" световни (Щатски??) норми (ако има такива).

 

А защо се харесва? - Загадка е за мен :-)

Редактирано от SiBiLaNt
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Силно ти препоръчвам да не обръщаш внимание на Азис :unsure:

 

 

 

 

 

А по темата - питаш кое е важно. Много съществено уточноние е необходимо - важно за какво?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами за самия теб!интересно ми е как мислите вие,до колко сте готови да направите компромис със самите вас и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aми за самия мен ми е ясно. Емоциите и музикалния вкус на хората не са уникални, и музиката, която ми харесва на мене, със сигурност ще хареса и на други - тя не е нещо, което няма нищо общо с друга музика.

 

Аз искам първо и най-важно - да направя музиката, която си представям така, както си я представям.

Второ - да направя така, че максимален брой хора да я чуят.

Междувременно бачкам, та да мога да хапвам и тва е.

 

Целата история с имиджа ми е малко крива, защото като погледнеш историята - великите банди не са се имиджосвали по някакъв конформистки начин, а просто са правели това, което подхожда на музиката им. А това произлиза от едно много важно правило:

 

Когато свириш на сцената, споделяш с публиката две неща:

1. Музиката ти;

2. Отношението ти към въпросната музика. Тоест, даваш на хората гледна точка към музиката. Ако точно това отношение се изразява в някаква трансформация - тогава я правиш.

 

Дано да е било достатъчно ясно :unsure: Не искам да съм многословен :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз искам първо и най-важно - да направя музиката, която си представям така, както си я представям.

Второ - да направя така, че максимален брой хора да я чуят.

Междувременно бачкам, та да мога да хапвам и тва е.

А трябва ли за да я чуят максимален брой хора да се водиш от това което е комерсиално и можеш ли да си вадиш хляба само с музика?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не. Има разлика между това дали искаш твоята музика да стигне до максимален брой хора и това да искаш да стигнеш до максимален брой хора с музика. Когато приоритетите са ти поставени ясно, няма проблем. Проблемът е когато втория приоритет стане първи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прав си,но все пак като искаш да се храниш трябва да свириш некви..............аре да неказвам думата:unsure:от тази гледна точка:(щото си има групи които са много готини,но правят супер смотана мусика и дори те не се кефят на това което правят,а има и други които правят готина музика,но бързо изчезват,защото не се "продават" толкова.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е точно това, за което говорех. Трябва когато си на сцената, да изразиш отношение към музиката. Ако си зверски метъл, откачаш. Ако си романтични балади, разтапяш се и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е точно това, за което говорех. Трябва когато си на сцената, да изразиш отношение към музиката. Ако си зверски метъл, откачаш. Ако си романтични балади, разтапяш се и т.н.

Това с метъла няма нищо общо с комерсиалната музика(не че не сам фен).говоря за други неща(като не казвам че не си прав).смисъла е друг-трябва ли да се вслушаш в това което ти казва някои,който ти налага да направиш нов аранжимент на парчето,да го запишеш в този варянт за да бъде по-комерсиално или да останеш верен на себе си?или да ти налагат стил в който да работиш?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.