Jump to content
Българският форум за музиканти

Поставих бриджа наобартно


Lord Shredulous

Recommended Posts

Вчера сменям струните на експлоръра и викам айде ще махна всички , ще го почистя, махнах и бриджа(преди не съм го правил) ии после като почнах да слагам струните гледам - от едната има винтчета за сетъпа, от другата не... викам си айде ще си погледна бриджа на ЛП-то и там - винтчетата са обърнати откъм стоп бара... и така го сложих и на експлоръра...и така...сутринта като гледах някакви снимки в wikipedia ми излиза снимка на tuneomatic бридж с винтчетата обърнати към адаптерите...така че изглежда съм си сложил бриджа наобратно...в интерес на истината никога не съм пипал бриджа на лпто... и винаги си е бил обърнат...

има ли значение дали е наобратно?не съм ги сетъпвал никога(лпто е на 3 години,експлоръра на 2,досега проблеми не са ми правили, като се изключи че G струната на лпто се разстройва , но е от ключа според мен:unsure: )

 

 

...Пууу написал съм наобартно :angry:

Редактирано от Lord Shredulous
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей тук, гледам, се срещат и двата варианта.

http://www.google.bg/images?client=opera&rls=en&q=tune-o-matic&oe=utf-8&channel=suggest&um=1&ie=UTF-8&source=og&sa=N&hl=en&tab=wi

 

Сигурно е дизайнерски избор, кой вариант да се ползва. Ако преди е бил с винтчетата към адаптерите, а си го сложил обратно, ще ти мръдне доста интонацията, така че все ще усетиш. Ако няма проблеми, всичко е екстра.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей тук, гледам, се срещат и двата варианта.

http://www.google.bg...=N&hl=en&tab=wi

 

Сигурно е дизайнерски избор, кой вариант да се ползва. Ако преди е бил с винтчетата към адаптерите, а си го сложил обратно, ще ти мръдне доста интонацията, така че все ще усетиш. Ако няма проблеми, всичко е екстра.

 

Проверих за интонацията засега е добре( на тунера дава 1 чертичка sharp но после се връща в средата)

Мислех че ще има значение нещо върху saddle-ите ,че сега дебелите струни стържат saddle-ите на тънките, иначе и аз срещнах 2те в google... ще видя в магазина как са ги сложили :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Уфф доста съм прост... Това не се сетих изобщо. Вярно, че при обръщането, дебелите струни немогат да легнат хубаво, а тънките има вариант да бръждят в леглата. Не ми се струва добра идея в този смисъл обръщането. Друго което ми хрумва е, че може при не доброто прилягане на струните, може да се късат по-лесно, ама не знам на практика дали ще е така. Ти в крайна сметка, обърнал ли си го или не? И викаш, имаш ли някакви проблеми? Ама най-добре според мен е да го сложиш както си трябва, не е много играчка, а по леглата лесно ще се ориентираш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Уфф доста съм прост... Това не се сетих изобщо. Вярно, че при обръщането, дебелите струни немогат да легнат хубаво, а тънките има вариант да бръждят в леглата. Не ми се струва добра идея в този смисъл обръщането. Друго което ми хрумва е, че може при не доброто прилягане на струните, може да се късат по-лесно, ама не знам на практика дали ще е така. Ти в крайна сметка, обърнал ли си го или не? И викаш, имаш ли някакви проблеми? Ама най-добре според мен е да го сложиш както си трябва, не е много играчка, а по леглата лесно ще се ориентираш.

 

Преди малко ги разхлабих и по селски го издърпах лека полека и го обърнах.Затегнах ги,настроих ги ,че и оправих интонацията на първа и трета :) на ЛПто ще си го оставя с винтчетата към стопбара както си е "свикнало"

Между другото искам да питам за този метод на поставянеIMG_1362.jpg

Това огъване на струните не им ли влияе(в лош смисъл) по някакъв начин?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Частта от струната с най-голяма сила на опън е при първата пригъвка, т.е. там където струната идва от седлата и почва да се навива около стоп бара. А такава първа пригъвка има и при страт тремолата примерно, така че не би трябвало да е проблем, ама и особен смисъл не виждам. Това са мои си разсъждения де, някой ако знае нещо по-конкретно, да каже.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Между другото искам да питам за този метод на поставяне

Поради по-голямата дължина на струните, малко омеква при бендове.

 

И малко пада състейна.

 

И малко се разваля тона :)

Редактирано от NoOne
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.