Jump to content
Българският форум за музиканти

Make Me Wanna Die


golfabitch

Recommended Posts

Нямах какво да правя и записах едно кавърче.

Песента е на The Pretty Reckless.

Китарата е Кремона тип "джаз бас"

Струни D'Addario EXL165

Записът е направен с дисторшън от Guitar Rig 3 .

Мисля,че е по-добре от предишните ми опити.

 

http://www.4shared.com/audio/Ade_CYZE/The_Pretty_Reckles

Редактирано от golfabitch
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам от дисторшъна ли е, ама на места е яко фалшиво.

 

Евала за избора на песен, ама май имаш голяма грешка във ваденето на песента..Слушай я по-внимателно!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Възможно е да има някакво разминаване,защото Guitar Rig-a ми бави леко,но не разбирам за какво фалшивеене става на въпрос?Ще я запиша клийн,че този дисторшън омазва работата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Намерих си грешката.В таблатурата настройката е стандартна(GDAE).Песента се свири в Drop D.

Ето запис без дисторшън.

http://www.4shared.com/audio/rGJMrsnC/opit22.html

Чува се доста басово на 4-та струна,от звуковата карта е.Накрая резнах песента,че кабела ми се разбуча.

Не си е работа през компютъра.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Настройката си я оправил, така е..Песента си я научил. Пак те поздравявам за избора!

Пак има фалшиви тонове на моменти..Ама това е явление при всички басисти имам чувството.. Не съм професионален басист, не знам на какво се дължи - мога да предполагам, че не хващаш тоновете точно на място (спрямо прагчетата).. С тунер ли се настройваш и на колко херца?

Или дебелината на 4-та струна не е подходяща за drop d. Не знам, това вече ще си го видиш сам..

 

Успех и само напред и нагоре! : )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами може да прозвучи смешно,но си настройвам китарата с AP Tuner.За момента нямам пари за истински тунер.Фалшивите тоново могат да се крият в много работи.Убеден съм,че една от тях е леко гривият гриф на китарата.Все пак е стара българска летва.Мерси за мнението.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами не виждам какво да обвинявам като проблема не виждам как да е в мен при положение,че си натискам прагчетата както трябва не ги бъркам?Акустичната ми китара грифа и е доста крив и дава големи отклонение и фалшиви тонове.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.