Jump to content
Българският форум за музиканти

Айде тая китара срещу тая китара - мнения


Recommended Posts

Пробвал съм Kahler (мойта китарка е с Kahler 7300). Кажи какво по-точно те интересува???

 

И на мен ми е интересно да споделиш, а и мисля че човека биха го интересували подобни неща. Държи ли строя добре при продължително свирене, при здрави пул ъп-и и дайв бомби разстройва ли, при бендове разстройва ли?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвал съм Kahler (мойта китарка е с Kahler 7300). Кажи какво по-точно те интересува???

 

И на мен ми е интересно да споделиш, а и мисля че човека биха го интересували подобни неща. Държи ли строя добре при продължително свирене, при здрави пул ъп-и и дайв бомби разстройва ли, при бендове разстройва ли?

 

Освен това ако примерно свириш с длан на бриджа,ще се разстрои ли както правят флойдовете?

В едно интервю Ханеман сподели че могат да се правят по-големи пулъпове отколкото при ФР.

И съм забелязал на някои снимки на Kahler-и че дупката за ръчката е между B и E струната?Това от значение ли е или е просто проектиран така ,за да не се дълбае толкова дърво за да се монтира?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имай в предвид, че този Kahler е от най-евтината китайска серия, т.е. нещо като лицензен флойд, само че Kahler :wacko:

 

Пробвал ли си такъв? А по принцип Kahler? Любопитен ми е като цяло защото не го обсъждат по форумите често?

Пробвал съм на BC Rich - отврат! Не държи строй. А и най-интересното е, че при отпускане до долу и връщане винаги къса 1-ва струна. Огледах го подробно за някакви дефекти, където лежи струната и всичко си е наред. Струни 9-ки. Май не бих си купил китара с такова тремоло.

Лицензния флойд на Самик-а ми е в пъти по-добър. Това си е лично мое мнение, разбира се :thumbs_up:

А един френд има въпросния Джаксън и останах с много добри впечатления. И флойда се държи перфектно.

Редактирано от npokonu
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Освен това ако примерно свириш с длан на бриджа,ще се разстрои ли както правят флойдовете?

 

 

При правилна техника на "подпирането" на дланта на бриджа, флойда не трябва да разстройва изобщо :nono: !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 10 months later...

Малееее, колко глупости за Kahler-a :greenball: Не държи строй дръжки, въпроса е да си го направиш ;) Задължително спояване на струните защото не е double locking!

И аз бех много скептичен преди да го пробвам, но сега не можеш ме върна на Floyd! Pulups и Divebombs като песен ;) Много лесно настройване и променяне на настройката без всичките "фатки" за Флойда. Също така много лесно се блокира. Не на последно място сложете и факта, че липсва онази огромна дупка в тялото, нужна за floyd-а.

 

Te и Slayer си го казват, че не биха звучали така без Kahler.

 

p.s. Как по дяволите се ъпна тая тема, че ми се закова най-отгоре? Чак сега виждам че е стара, сори...

Редактирано от dickens
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ама така като се започнат едни крайности... калер - малер, туй ти - унуй ти, недейте така! "Калер" си е супер, ама тоз ФР и разни други като ги заклеймите, много се дразня. Ми ся ако ти дойде от някъде някой "голям" /е, не от "Слеър" де/ дето ползва "Флойд" какво ще му кажеш?

Дикенс, чета те отдавна. Винаги си бил обективен ама сега малко крайно го даваш брат... Не е хубаво така!

А, и темата не е стара - вечна е? Просто е отдавна! Айде поздрави! :cheers2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм краен, аз предпочитам Kahler ;) За да направя сравнението съм свирил и с двете тремолата и не малко ядове съм брал с ФР. Да, забравих да добавя "мое мнение", сори ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.