Jump to content
Българският форум за музиканти

Китарни ефекти :))


n0 on3

Recommended Posts

Май лампи им викат.

 

То хубаво, ще си купи лампи за 100лв., ами как ще си включи китарата към тях човека? :P

Иначе пак подчертавам неприазма си към Digitech Death Metal. Мисля, че по-тежките педали на Boss примерно ще свършат работа (то работата опира много и до вкус де). Аз съм ползвал S-Amp by Nikifena, и имаше предостатъчно гейн. A ако имаш усилвател с добър мръсен канал, никакъв дисторшън педал не ти трябва, най-много някакъв буустър.

Редактирано от Mairomaster
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми някъде в някоя тема пак за дисторшън педали (не си спомням коя, не намерих мнението тук) някой спомена MXR m116 и е пълна резачка. Обаче никога няма да тръгна да събирам толкова пари за ефект, при положение че съм некадърен и всичко останало ми е нисък клас. :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А какво ти е останалото оборудване? И какво искаш да свириш?

Малко май го обърнахме на офтопик, ама той човека пуснал темата, като чели си свърши работата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е аз не съм тръгнал сериозно да си купувам ефект, просто информативно попитах. Иначе само кубе имам с което си свиря в нас и то е Фендър Фронтмен 15 ватово. Иначе китарата ми е в подписа т.е. BC Rich Warlock най-нисък клас. Иначе не знам какво точно искам да свиря, аз още не съм се насочил към нещо конкретно, но просто се кефя на супер-брутални рифове и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди време имах този вокс

, но след една вечер в бара видях, че не ми върши работа. Оцветява ми тона по странен начин, иначе е здрава резачка. И в крайна сметка го размених за S-AMP на Nikifena и сега си имам чудесен тон. :)
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Най-доброто решение към което ще се върнеш след време си е комбо с 3 канала (клийн, крънч (овердрайв) и хай ген (дисторшън).

има си кубета на различни марки които си носят характерен тон за определеният от теб стил музика:)

А като допълнителен педал: Уа, тунер, дилей

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.