Jump to content
Българският форум за музиканти

Евтин хъмбъкер


kiik

Recommended Posts

Остава да виси въпроса от коя страна трябва да бъде половинката с 6-те винтчета - към бриджа или към грифа?

Във Важната тема има малък спор по това и не става много ясно....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

това (според мен) би трябвало да зависи от поляритета на другия адаптер с който ще могат да "звучат" заедно... иначе може би няма значение ако ще е само той

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма друг, бриджа ще си работи самостоятелно.

Въпроса е, че в онази тема един казва, че се гледа малките квадратчета над винтчетата да бъдат нагоре, а друг казва, че страната с винтчетата да е накъм грифа....кое е достоверното? :unsure:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

говориш за темата в "Изработка+Ремонт" нали ...

 

Eдно добавяне от страна на docc което е доста важно да се допълни:

Ориентацията на адаптер от типа, като на посочения от теб Ямаха се установява сравнително лесно! Винтчетата са към "външните страни" т.е. към грифа, или бриджа, а род-четата - към центъра/навътре/едни срещу други. Това е възприета практика, следваща образеца на първите PAF на Seth Lover. Разните квадратчета; кръгчета; овалчета; цепчици... обикновено не се първичен показател за ориентацията - в смисъл, че няма такава стандартизация. Даже често и отсъстват. Могат ,да се използват като вторичен ориентир при конкретни модели, или пък производител. Оттам нататък пък е и съвсем субективното решение, на каква позиция ще се постави адаптера(neck-bridge), и как ще се ориентира(north-south), разбира се съобразено с постигането на определено, търсено звучене!

docc, благодарим ти за това пояснение.. :bravo:

 

това би трябвало да е нещото което те интересува ....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е нещото, което ме обърква.

По-нагоре в същата тема се казва, че се гледат не болтчетата, а квадратчетата (виж рисунката там).

Аз пък от своя страна се чудя не е ли логично изводния кабел на адаптера да е надолу и това да е ориентацията.

Независимо от всичко друго не виждам логика да се монтира адаптер с изводния кабел нагоре, като потенциометрите винаги са в долната част.....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е нещото, което ме обърква.

По-нагоре в същата тема се казва, че се гледат не болтчетата, а квадратчетата (виж рисунката там).

Аз пък от своя страна се чудя не е ли логично изводния кабел на адаптера да е надолу и това да е ориентацията.

Независимо от всичко друго не виждам логика да се монтира адаптер с изводния кабел нагоре, като потенциометрите винаги са в долната част.....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

сложи го ..

или с квадратчето нагоре .. или с винтовете към бриджа ....

... ако не ти хареса го завърти .. нищо не можеш да прецакаш!!!!! (освен звука, ако е възможно да усетиш разлика, значи е за другия вариант ...)

 

досега да го беше опитал в всякакви конфигурации

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.